Поділитись:

У Луцькому районі виявили «африканську чуму свиней»: що це таке і чому небезпечно

Понеділок, 08 квітня 2024, 19:12
У Луцькому районі виявили «африканську чуму свиней»: що це таке і чому небезпечно

На межі заповідника у Сокиричівському лісництві в Луцькому районі знайшли труп дикої свині. Діагноз «африканська чума свиней» підтвердився лабораторно.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі області, де 8 квітня відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, – передає Суспільне.

За даними фахівців, місце загибелі свині знаходиться за 4 км від села Муравище, 6 км від села Городище та 6 км від села Гайове. В місці, де знайшли труп тварини провели дезінфекцію.

Наразі спеціалісти ветеринарної медицини здійснюють подвірне обстеження свинопоголів’я в селі Муравище. Нових випадків хвороби в Луцькому районі поки не фіксували.

У результаті засідання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила визнати неблагополучною територію Муравищенського лісництва. В радіусі трьох кілометрів, від місця загибелі дикої свині, встановлено зону захисту, — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Довідково: африканська чума свиней – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. Інкубаційний період захворювання короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак та відсутністю інших симптомів в цей період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів