Поділитись:

Українці зможуть безплатно лікувати безпліддя у 12 медзакладах: перелік

Середа, 21 лютого 2024, 15:54
Українці зможуть безплатно лікувати безпліддя у 12 медзакладах: перелік

Національна служба здоров’я України уклала договори з 12 лікарнями, де лікуватимуть безпліддя безкоштовно у межах Програми медичних гарантій.

Про це повідомляє НСЗУ.

Безоплатне лікування безпліддя вже доступне в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. Віктора Поліщука. Та приватних клініках в Києві, Львові, Дніпрі, Івано-Франківську, Одесі, Чернівцях, Рівному.

Зазначається, що лікування безпліддя як відновлення людського потенціалу – один з пріоритетних напрямів в Програмі медичних гарантій. На цей напрямок в бюджет ПМГ-2024 закладено понад 1 млрд 870 млн. Від включення послуг з лікування безпліддя до Програми медгарантій очікується народження більше ніж 10 тис. немовлят щороку.

За медичні послуги з виконання запліднення іn vitro (повний цикл) НСЗУ заплатить медичному закладу від 60 324 грн, залежно від складності послуги передбачається коригувальний коефіцієнт.

Куди звертатися та як скористатися послугами з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій у рамках Програми медичних гарантій?

Медична послуга «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» надається за умови встановлення діагнозу «Жіноче безпліддя», «Чоловіче безпліддя». Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше 40 років

Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізованому закладі, який має договір з НСЗУ на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Направлення не потрібне.

Лікар акушер-гінеколог проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО. За необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.).На цьому етапі може знадобитися стаціонарне лікування або дообстеження. Лікар-акушер гінеколог може направити жінку до спеціалізованого багатопрофільного закладу або перинатального центру, які надають безоплатні послуги в межах пакетів «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Після дообстеження лікар акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір з НСЗУ про медичне обслуговування за відповідним пакетом медичних послуг.

Безоплатно в межах пакету «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік – у разі настання вагітності, при цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік – у разі ненастання вагітності. Доплачувати за ці послуги не потрібно.

Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару – залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.

Які безоплатні послуги передбачені в межах пакету «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)»?

У межах пакету безоплатними для пацієнтів є такі медичні послуги:

 • оцінювання результатів попередніх обстежень, огляд та консультування пацієнтів щодо підтвердження показань або визначення протипоказань для лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій;
 • проведення контрольованої медикаментозної стимуляції яєчників у жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
 • проведення аспірації вмісту фолікулів яєчників під контролем ультразвукового дослідження та пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
 • знеболення етапу трансвагінальної аспірації фолікулів яєчників, консультація анестезіолога;
 • отримання сперми від чоловіка жінки, яка має показання до лікування безпліддя за допомогою ДРТ, а також спеціальна обробка сперми та підготовка її до запліднення;
 • здійснення етапу запліднення яйцеклітин у тому числі шляхом ін’єкції сперміїв в цитоплазму ооцитів та культивування отриманих ембріонів;
 • ембріотрансфер;
 • контроль за станом жінки до настання вагітності;
 • ультразвукове дослідження органів малого тазу пацієнтки;
 • вибір схеми стимуляції, лікарських засобів, корекція їх доз з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки, результатів клінічного, ультразвукового обстеження та моніторингу;
 • забезпечення лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу ДРТ;
 • преімплантаційна медико-генетична діагностика ембріону за медичними показаннями тощо.

Дізнатися контакти медзакладу з договором із НСЗУ можна на онлайн-мапі «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій»: https://cutt.ly/pwC6PYuN

Список медичних закладів будуть оновлювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів