Даяна Ястремська вийшла до півфіналу Australian Open-2024

Середа, 24 січня 2024, 07:46

Даяна Ястремська стала першою представницею України, яка пробилася до 1/2 фіналу одиночного розряду Відкритого чемпіонату Австралії.

Українська тенісистка Даяна Ястремська (№93 WTA) вийшла до півфіналу Australian Open-2024, – пише ТСН.

У матчі 1/4 фіналу австралійського мейджора 23-річна уродженка Одеси перемогла 19-річну чешку Лінду Носкову (№50 WTA), яка перед цим вибила Еліну Світоліну –перша ракетка України через травму спини зі сльозами знялася з матчу в першому сеті.

Чвертьфінальний поєдинок між Ястремською та Носковою тривав 1 годину 20 хвилин і завершився тріумфом українки з рахунком 6:3, 6:4.

За всю гру Даяна виконала 3 ейси, зробила 3 подвійні помилки та реалізувала 3 з 5 брейкпойнтів. Це була перша оособиста зустріч тенісисток.

Ястремська вперше в кар'єрі вийшла до півфіналу турніру серії Grand Slam. До цього її найкращим досягненням був 4-й раунд Wimbledon-2019.

Виходом до півфіналу австралійського мейджора Даяна встановила історичне досягнення для українського тенісу. Ястремська – перша українка, яка зіграє в 1/2 фіналу на Australian Open.

Також вона друга українка після Світоліної, хто доходив до півфіналу турніру серії Grand Slam. Еліна тричі в кар'єрі діставалася 1/2 фіналу на змаганнях Великого шолома – двічі на Wimbledon (2019, 2023) та одного разу на US Open (2019). А ось на Australian Open її особистим рекордом залишається вихід до чвертьфіналу (2018, 2019).

Ястремська в 1/2 фіналу Відкритого чемпіонату Австралії позмагається з переможницею матчу між "нейтральною" росіянкою Анною Калінською (№75 WTA) та Чжен Ціньвень з Китаю (№15 WTA).