Поділитись:

У Чехії збираються платити українцям, які повертаються додому

Понеділок, 25 грудня 2023, 05:38
У Чехії збираються платити українцям, які повертаються додому

Президент Чеської Республіки Петр Павел підписав Закон, який стосується продовження статусу захисту біженців і водночас робить складнішими умови перебування, а також згадує можливість повернення українців на Батьківщину.

Про це передає Укрінформ.

На сайті глави держави зазначається, що президент підписав серед інших «Закон від 20 грудня 2023 року про внесення змін до Закону № 65/2022. Про деякі заходи у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, спричиненим вторгненням військ Російської Федерації, із змінами та інші пов’язані закони».

Документ був раніше ухвалений обома палатами парламенту та ще має бути підписаний прем’єр-міністром республіки.

Українські шукачі притулку матимуть право на захист до 31 березня 2025 року. Вони повинні будуть реєструватися в електронному вигляді з січня до 15 березня наступного року.

Водночас оновлений закон скорочує, починаючи з вересня наступного року, час перебування біженців у безкоштовному терміновому житлі до максимум 90 днів. Наразі біженці можуть перебувати в безкоштовному терміновому житлі максимум 150 днів. Виняток буде зроблено для вразливих верств населення.

Поправка також скасовує можливість створення спеціальних класів чи відділень для українських дітей та учнів у школах. Навчальні заклади зможуть коригувати зміст навчання лише для українських дітей, учнів та студентів із тимчасовим захистом менше одного року.

У частині про «передчасне повернення» зазначається, що «якщо уряд погодить це, то Міністерство внутрішніх справ надаватиме іноземцям допомогу при добровільному поверненні, що означає оплату деяких витрат, пов'язаних з їх поверненням, як правило на території України... Водночас уряд визначає типи відповідних витрат … і максимальний розмір коштів на допомогу при добровільному поверненні. Іноземець може претендувати на допомогу на добровільне повернення тільки один раз», - йдеться в доповненнях до проєкту Закону від вересня 2023 року.

Уточнюється, що біженці зможуть подати заяву на допомогу не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну дії посвідки на проживання.

Йдеться про 380 тисяч українців на території ЧР. За даними Мінпраці та соціальних питань, 123 тисячі українських біженців уже працюють на повний робочий день, що становить 60% від загальної кількості тих, хто має тимчасовий захист у Чехії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів