Поділитись:

Волонтерів можуть звільнити від мобілізації

Понеділок, 27 листопада 2023, 10:09

У листопаді Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт про внесення змін до статті закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Його автори пропонують звільнити волонтерів від призову.

Про це пише «РБК-Україна» з посиланням на публікацію адвоката Володимира Крекотня в інстаграмі.

Що саме пропонують у законопроєкті

У пояснювальній записці до законопроєкту №10251 про внесення змін до статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» вказано, що волонтерською діяльністю, як правило, займаються і ті громадяни, які за віком та формально за станом здоров'я є військовозобов’язаними, але з різних причин реально не можуть служити у військових підрозділах та виконувати бойові та інші завдання.

При цьому багато з них їздять у зону бойових дій, куди завозять допомогу і захисникам, і цивільним громадянам, які постраждали від військових дій. Але цій діяльності нерідко заважають не дуже мудрі дії з боку представників ТЦК та СП.

Під «атаки» з боку військкомів потрапляють, на жаль, і волонтери, які насправді суттєво допомагають державі/владі у вирішенні важливих завдань, які, на жаль, не можуть вирішуватися найчастіше через брак бюджетних коштів.

Яким вимогам мають відповідати волонтери

«Якщо приймуть закон, то призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягатимуть громадяни України військовозобов’язаного віку та стану, які працюють (не менш як на 0,75 ставки) або займаються підприємницькою діяльністю (і не мають податкових заборгованостей) та офіційно займаються волонтерською діяльністю», – каже адвокат.

При цьому він зазначає, що такі громадяни повинні входити до Реєстру волонтерів, мати посвідчення волонтера затвердженого зразка, а також мати підтверджуючі документи, що у поточному або попередньому місяці здійснювали волонтерську діяльність.

Зауважимо, нині не підлягають призову:

  • громадяни, які залучені до роботи в органах державної влади, критично важливих підприємствах та організаціях
  • громадяни, яких ВЛК визнала за станом здоров’я або віком непридатними для служби
  • громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю чи неповносправними людьми
  • батьки, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, або виховують дитину з інвалідністю
  • батьки-одинаки та самотні матері, які виховують неповнолітню дитину
  • громадяни, які мають статус опікунів та прийомних батьків неповнолітньої дитини

Нагадаємо: волонтерський рух «Твори Добро», заснований Горохівським фаховим коледжем ЛНУП відзначив нагородою Валерія Залужного – нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «За сприяння війську» отримала координаторка волонтерського руху Галина Гайда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2024
22 лютого 2024
20 лютого 2024
17 лютого 2024
16 лютого 2024
13 лютого 2024
11 лютого 2024
10 лютого 2024
08 лютого 2024