Поділитись:

Держава недоотримала майже пів мільярда: волинські митники – під підозрою (фото)

Четвер, 09 листопада 2023, 11:41

НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації, яка незаконно занижувала митні платежі за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту в зоні діяльності Волинської митниці.

Про це повідомляє НАБУ.

Через оборудки держава зазнала збитків на понад 475 мільйонів гривень. Слідство встановило, що службові особи митниці під керівництвом експравоохоронця незаконно переміщували через «Ягодин» товари широкого вжитку (мобільні телефони, комп’ютери техніку, одяг відомих виробників тощо).

«Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми», – йдеться у повідомленні.

Таким чином підозру отримали десять людей: п'ять службовців митниці та п'ять фізичних осіб. Організатора злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.

В Національному антикорупційному бюро додають, що викриттю злочинної схеми та ефективності розслідування НАБУ і САП сприяла конструктивна співпраця з Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідчі дії тривають, НАБУ і САП встановлюють інших можливих учасників злочинної організації.

Нагадаємо: колишня директорка Луцького кооперативного коледжу Наталія Стрільчук через суд домоглася виплати їй 455 тисяч гривень компенсації за перебування під слідством у справі про хабарництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів