Поділитись:

"А віз і нині там": у Луцьку сперечалися про ціну на проїзд у маршрутках (фото)

Субота, 11 березня 2017, 16:26

Луцькі перевізники та громада міста не дійшли спільної думки у питанні щодо підвищенні вартості проїзду у маршрутках до 4 гривень: перевізники наполягають на зростанні ціни, лучани ж за сервіс, який отримують, не готові платити більше.

Про це йшлося під час громадських слухань на тему підняття тарифів на перевезення у маршрутних таксі в п'ятницю, 10 березня, – повідомляє ВолиньPost.

Громада Луцька обурена і вважає підвищення тарифу необгрунтованим. Перевізники аргументують підвищення вартістю пального та ремонтом транспорту. Натомість лучани скаржаться на вимкненні GPS-навігатори, відсутність квитків та об'єктивного обліку пасажирів.

На громадські слухання зареєструвалися понад 250 лучан, прийшли і перевізники та водії. Ще до початку слухань перевізники розгорнули перед входом в "Просвіту" транспаранти з гаслами "Вимагаємо збереження робочих місць", "Підвищення тарифу – це розвиток міста", "Не дамо знищити транспортну галузь" та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЦЬКІ ЧИНОВНИКИ НЕ ПРОТИ ПІДВИЩИТИ ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ В МАРШРУТКАХ

Заступник міського голови Сергій Григоренко розповів, що такі громадські слухання – це майданчик, де перевізники можуть почути нарікання на свою роботу. Григоренко зазначив, що досить часто лучани скаржаться на невиконання графіку руху, не видають квитки. За його словами, перевізники мають налагодити пасажирооблік.

Також чиновник зазначив, що в Луцьку не найгірше побудована транспортна система в порівнянні з іншими містами України.

Посадовець розповів, що є дійсно справедливі нарікання на роботу перевізників. Мовляв, ось уже півроку перевізники піднімають тему про зріст тарифу до 5 гривень. Натомість, управління транспорту не підтвердило ціну в 5 гривень.

Григоренко заявив, що в багатьох містах з кількістю населення, як у Луцьку, уже розпочали регуляторну процедуру з підвищення тарифів.

Директор ТОВ "Санрайз" Юрій Дівіцький розповів, що понад 90 маршруток потребують капітальних ремонтів кузовів, двигунів, паливної системи. Також перевізник зазначив, що на підприємстві не відбувається оновлення рухомого складу.

"В мене основна задача не стільчики відремонтувати, хоча це теж треба. Основна мета – безпека громадян", - додав він. За його словами, ніхто не відмовляє у квитках пасажирам, адже "пасажири зобов'язані отримати квиток, просто їх ніхто не просить".

Дівцький заявив, що більше не купує пальне за оптовими цінами, адже боргує значну суму грошей і змушений купувати вроздріб за 20 гривень.

Громадян цікавило, хто "придумав такі тарифи" і чим вони аргументовані. Також цікавилися, скільки офіційно зареєстрованих людей працює на підприємство і чи сплачують вони податки.

"Якщо Ви сплатили податок на прибутки то про які борги ми говоримо", - запитав один із депутатів міської ради.

Депутат міської ради та ініціатор громадських Павло Данильчук заявив, що не може зрозуміти директора "Санрайзу". Мовляв, потрібно відійти від взаємних образ і "почати говорити конструктивно".

"Чому саме сьогодні піднімається таке питання коли немає міського голови і немає виконувачів обов'язків? Чи не піднімається це питання саме зараз, щоб "проскочити" за відсутності влади і підняти тарифи?", - спитав Данильчук.

Депутат розповів, що Луцька міська рада та управління транспорту провели моніторинг по 5-ти маршрутах підприємства і розрахунки пасажирообігу у перевізника і міської ради не збігаються.

Отож, депутат запропонував відкласти питання здорожчання тарифу, провести моніторинг і тоді вносити на виконком і сесію. Також Данильчук запропонував впровадити в Луцьку "електронний квиток", адже це "крок вперед".

Окрім того, оргкомітет пропонував провести повний та об'єктивний облік пасажиропотоку на всіх маршрутках у місті; провести огляд транспортих засобів на предмет їх справності та зручності; презентувати концепцію щодо запровадження "електронного квитка" та узгодити із перевізниками план реалізації.

Зрештою, суперечки тривали близько 2,5 годин, але жодного рішення не прийняли. Нагадаємо, що 7 березня виконком Луцькради не проголосував за підвищення тарифу.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15:14
13:43
05 липня 2020
04 липня 2020