Поділитись:

У владі вирішують, скільки років громадянин може вважатися ВПО, – Верещук

Середа, 01 листопада 2023, 14:07
У владі вирішують, скільки років громадянин може вважатися ВПО, – Верещук

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що у владі точаться дискусії щодо того, скільки років український громадянин може вважатися внутрішньо переміщеною особою.

Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

«Зараз є проєкт закону, який ми розробили разом із нашими організаціями та депутатами. Там якраз стоїть питання, яке на сьогодні ще не знайшло свого кінцевого результату: скільки років особа-громадянин України може вважатися внутрішньо переміщеною особою. Це дуже важливе в усіх вимірах питання», – сказала Верещук на Всеукраїнському форумі рад внутрішньопереміщених осіб у середу, 1 листопада, в Києві.

Вона зазначила, що в Україні є переселенці з 2014 року, є переселенці після 24 лютого 2022 року, а також ті, хто став внутрішньо переміщеною особою вже двічі.

За словами віцепрем'єра, на сьогодні триває обговорення, як державі визначити критерії, коли ВПО перестають бути переселенцями.

«Поки що однозначної відповіді немає. Ми дискутуємо: наприклад, як мінімум, п’ять років», – додала вона.

Нагадаємо: внутрішньо переміщені особи, які вперше звертатимуться за допомогою, з 1 листопада 2023 року мають звертатися по одній людині з кожної родини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів