Поділитись:

У Шацькому нацпарку з 1-го листопада заборонили ловити рибу: де саме (карта)

Понеділок, 30 жовтня 2023, 12:51
Фото ілюстративне

З 1 листопада 2023 року і до початку нерестового періоду 2024 року на водних об’єктах Шацького нацпарку заборонений вилов риби на зимувальних ямах.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Шацького національного природного парку.

З настанням холодів у водоймах відбуваються великі зміни, які впливають на поведінку підводних мешканців. При зниженні температури у водоймах починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі. В цей період у мешканців водойм різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники.

«З метою збереження в належному стані середовища перебування під час зимівлі риб з 1 листопада 2023 року і до початку нерестового періоду 2024 року на водних об’єктах Шацького НПП заборонений вилов риби на зимувальних ямах», – йдеться в повідомленні.

Порушники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності (штраф від 34 до 680 грн) або кримінальної (штраф від 17 000 до 51 000 грн, або обмеження волі на строк до трьох років). Крім того, порушнику доведеться відшкодувати збитки за кожну незаконно виловлену рибу.

У цей час дозволяється любительське та спортивне рибальство на ділянках, визначених відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, поза межами зимувальних ям.

Шацький НПП закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів