Поділитись:

На Волині рибалка підчепив небезпечну хворобу

П'ятниця, 06 жовтня 2023, 11:20

На Волині зафіксували другий цього року випадок захворювання на лептоспіроз. Інфікування збудником недуги пов’язане з риболовлею у вересні.

Захворів чоловік, котрий перебував у водоймі босоніж. На третю добу в нього до 39,5C підвищилася температура тіла, турбували розлади шлунково-кишкового тракту, пожовтіли склери і шкірні покриви, – повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Діагноз «лептоспіроз» підтвердили в лабораторії відділення вірусологічних та біологічних досліджень Волинського центру контролю та профілактики хвороб.  

Хворий перебуває на стаціонарному лікуванні, епідрозслідування триває.

Довідково:
Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. При відсутності вчасного звернення за медичною допомогою та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає як людей, так і тварин.
Основними джерелами збудників цієї інфекції є гризуни (понад 70%). Інфікування людини відбувається, переважно, при контактуванні з водою відкритих водойм, забрудненою виділеннями гризунів, та безпосереднім контактом з цими тваринами.
У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від 2 днів до 4 тижнів після інфікування.
У ВООЗ вважають лептоспіроз найпоширенішим зооантропонозим (спільним для людей і тварин) захворюванням у світі: щороку реєструється понад мільйон його випадків, до 60 тисяч людей помирає.
На Волині реєструють поодинокі випадки: за попередні 5 років захворіло 10 осіб. Епідрозслідуваннями встановлено, що у понад 90% випадків інфікування пов’язане з водоймами (під час відпочинку чи риболовлі); до 10% – із  проведенням сільгоспробіт на території власних  господарств. За 9 місяців 2023-го зареєстровано 2 випадки лептоспірозу внаслідок рибальства на водоймах Луцького та Ковельського районів.
Надрукувати
мітки:
коментарів