Поділитись:

До 100 тисяч гривень: в Україні хочуть штрафувати за порушення комендантської години

Неділя, 29 жовтня 2023, 14:47
Фото ілюстративне

Народні депутати хочуть встановити адміністративну відповідальність за порушення комендантської години, яка діє у країні у зв'язку із воєнним станом. Парламентарії вже внесли до Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Про це інформує сайт Верховної Ради України, – повідомляє ТСН.

Зазначається, що документ напрацьовано спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією.

Проєктом закону народні обранці планують встановити адміністративну відповідальність за:

  • порушення громадянами комендантської години, що тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 тисяч гривень)
  • порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану, що тягне за собою накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тисяч гривень до 102 тисяч гривень)

Наразі документ передано на розгляд керівництву парламенту.

До слова, покарання за порушення комендантської години планували запровадити ще у грудні 2022 року, однак документ так і не був ухвалений.

Попри те, що комендантська година в областях України діє понад півтора року, жодної юридичної відповідальності за її порушення чинним законодавством не передбачено.

Порушення комендантської години є правовою підставою для перевірки документів, огляду осіб і транспортних засобів, вилучення предметів, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення, та затримання до органів Нацполіції громадян, зокрема для встановлення особи або в разі вчинення нею адміністративного чи кримінального правопорушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 лютого 2024
25 лютого 2024
20 лютого 2024
17 лютого 2024
13 лютого 2024
11 лютого 2024
09 лютого 2024
08 лютого 2024
07 лютого 2024