Поділитись:

На Волині побільшало хворих на COVID-19

Четвер, 26 жовтня 2023, 14:26

На Волині зросла кількість випадків захворювання на COVID-19.

Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

За даними оперативної інформації на Волині протягом 42 тижня (з 16 по 22 жовтня 2023) зареєстрували близько 4800 осіб, зокрема, 166 випадків COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем захворюваність зросла на 2,5%. Показник на 100 тисяч населення становить 469,8, що на 15% нижче епідемічного порогу та вказує на неепідемічний рівень активності.

Серед негативних тенденцій, які спостерігаються, – те, що частіше хворіють діти до 17 років – 70% серед всіх захворілих. Госпіталізовано 92 людини, з них 43 – з COVID-19. Із загальної кількості госпіталізованих 50% становлять діти. Летальних випадків серед осіб із гострими респіраторними інфекціями не зареєстровано.

Щорічна вакцинація — це найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Проте, вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Тому тим, хто має важкі супутні захворювання або похилий вік, рекомендуємо отримати, щонайменше, два щеплення на початку епідемічного сезону – від COVID-19 та від грипу.

Основою для захисту від тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Йдеться про дві дози первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, котре роблять через 5 місяців. Усі наступні щеплення після третього — це додатковий бустер, рекомендований пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. Це люди віком понад 60 років, із серйозними супутніми захворюваннями, а також медичні працівники й ті, хто контактує з великою кількістю людей.

Вакцина проти грипу доступна для населення на комерційному ринку в аптечній мережі. Наразі в аптеках області є вакцина Джісі флю квадривалент (Корея), Ваксігрип (Франція).

Також Волинь забезпечена в достатній кількості вакциною від COVID-19 «Comirnaty/Pfizer-BioNTech».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів