Поділитись:

У Верховній Раді «пісочили» мера Ківерців за скандальний стадіон: як це було

П'ятниця, 22 вересня 2023, 11:26

Під час засідання тимчасової слідчої комісії відбувся «розбор польотів» щодо скандалу зі стадіоном у Ківерцях, на який хотіли витратити 145 мільйонів гривень.

Про це у фейсбуці розповів журналіст проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов.

«Вчора зайшов на засідання ТСК Volodymyr Tsabal, яка розбирає негаразди у закупівлях. І перше на що попав - розбор польотів по першому зі скандальних «стадіонів замість дронів» - у Ківерцях на Волині. Пам'ятаєте 145 мільйонів туди хотіли злити? Потім розривали, потім знову укладали і ось виявилось, що вже таки остаточно розірвали», – зазначив медійник Ніколов.

Журналіст зазначив, що потрапив на парламентський допит мера Ківерців Олександра Ковальчука, де останній, відстоюючи своє бажання витратити 145 млн грн на стадіон, доносив такі меседжі:

«- В Ківерцях все є - укриття у всіх школах, лікарні нормальні, гроші фактично нікуди тратить, а тут ми ще й 85% податків з військових лишаєм собі;
- До Ківерців перебрався м'ясокомбінат, переїжджає ще одне цивільне виробництво, а це ж нові люди, їм треба соціальний розвиток. Тому стадіон - це розвиток громади», – передав суть Юрій Ніколов.

Як повідомляв раніше начальник ОВА Юрій Погуляйко, на Волинь планує переїхати м’ясопереробне підприємство з Харківщини. Власники «ВП Роганський м’ясокомбінат» спочатку для переміщення обрали Ківерцівську громаду.

Однак після детального аналізу та розрахунків його вигідного розташування розглядають для релокації бізнесу Ковельський район.

А від депутатів меру прилетіло таке:

– А ви знали що ваш підрядник на 145 млн грн - це контора вашого губернатора? Ні? Ок, тоді ми самі звертаємось в правоохоронні органи для перевірки;
–  А ви розумієте як цинічно звучать відмовки в стилі "нам треба якось далі жить свою жизнь" коли ми ще далеко не виграли війну? 
– І що саме ваша історія стала першою в ряду «стадіони замість дронів», через які у вас центральний бюджет і забирає військове ПДФО? І це саме вам будуть «дякувати» інші мери...
– І як ви думали обійти 590 постанову уряду, яку визначає що всякі стадіони – це лише третя черга в приорітеті виплат Держказначейства?

 

Нагадаємо: напередодні у Луцькій районній раді підготували проєкт звернення до Президента України та Генерального прокурора, у якому просять правоохоронні органи належно розслідувати всі правопорушення та зловживання, які міг вчинити Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук та його підлеглі, а за необхідності взагалі усунути його з посади.

Скандали з Ківерцівським мером розпочались після оголошення тендерів на будівництво стадіону за 145 мільйонів гривень. Тоді місцеві обурились таким тратам міськради й вимагали витрачати гроші на армію, а не на стадіони. Хоча й справа була резонансна, але договори на будівництво таки уклали. Через це до Ковальчука прийшли поговорити активісти та військовослужбовці, який він і пообіцяв розірвати договір на будівництво стадіону.

Інша резонансна справа з Олександром Ковальчуком – придбання Ківерцівським ЦПСМД дорогого автомобіля й передача його пану Олександру (на баланс Ківерцівської міської ради). Тоді ж і відкрилась ціла епопея щодо посвідчення водія мера, адже виявилось, що він уже багато років кермує автімками без нього.

Через ці та інші гучні історії довкола мера Ківерців депутати Луцької райради пропонують у зверненні таке:

  • вжити усіх заходів для забезпечення конституційних прав та свобод в Ківерцівській територіальній громаді, в тому числі щодо належної фінансової підтримки заходів захисту Вітчизни та припинення нераціонального витрачання коштів в період воєнного стану на дорогі авто, безглузді ремонти тощо;
  • здійснити дії щодо припинення фінансових зловживань Ківерцівським міським головою, а при необхідності – усунення його із займаної посади;
  • забезпечити правоохоронними та контролюючими органами належного розслідування всіх порушень та зловживань, вчинених Ківерцівським міським головою Олександром Ковальчуком та його підлеглими.

Нагадаємо: у своєму новому відео блогер та волонтер Сергій Стерненко розкритикував роботу та марнотратство міського голови Ківерців Олександра Ковальчука, який розповідав, що наші військові усім забезпечені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів