Поділитись:

Для декого – головоломка: у Луцькій бібліотеці зробили пазл-колаж з обладинками української літератури (фото, відео)

Неділя, 17 вересня 2023, 20:08

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва презентували проєкт «50 українських книг» – це пазл-колаж із обкладинками п’ятдесяти книг української літератури, починаючи від Григорія Сковороди і до наших днів.

Як розповіла Суспільному співзасновниця проєкту Ukrainian puzzles Віта Воробчук, такий пазл створили, аби через інтерактивні форми привернути увагу і до літературних надбань, і до зруйнованих пам’яток культури внаслідок російської агресії.

 

«Це – 100 книг, із них ми відібрали 50. Зараз у нас можливості робити пазли на 500 елементів технічні. Згодом будемо робити на 1 000 і більше. Ми обрали від Сковороди і до Жадана», – сказала Віта Воробчук.

 

Зі слів Віти Воробчук, перед упорядкуванням пазла впродовж трьох місяців очікували схвалення на використання обкладинок книг від видавців з усієї України. Каже: в такий спосіб хочуть заохотити до читання українського.

«Класика, сучасна українська проза, різні жанри, різні автори. Ти складаєш-пригадуєш сюжет книги, пригадуєш героїв. Можливо, складаєш список, що хотілося б прочитати», – говорить співзасновниця проєкту.

  

Одними з перших спробували скласти пазл на літературну тематику читачки бібліотеки Оксана та Ірина. Кажуть: окремі книжки, котрі впізнали на обкладинці, раніше читали.

«Ми складаємо їх вперше, то побачимо, наскільки швидко складемо. Думаю, це буде не дуже важко, але цікаво. «Енеїду» читали, «Інститутку» теж», — зазначили лучанки.

Директорка обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова, де представили колаж-пазл, розповіла, що відвідуваність книгозбірні зросла останнім часом щонайменше на дві тисячі читачів.

«У кожній сім’ї у дитинстві батьки купували пазли. Чи це цікаво? Виявляється, що цікаво. І контент ще й спрямований на утвердження української ідентичності у суспільстві. Це формує потребу читача взяти цю книжку і прочитати», – сказала керівниця бібліотеки.

 

Наразі, зі слів Алли Єфремової, пазл доступний для усіх читачів бібліотеки. Увесь прибуток від продажу пазлів, додала співзасновниця проєкту Віта Воробчук, організація спрямує у відповідні фонди відновлення культурної спадщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:12
24 вересня 2023
23 вересня 2023
20:37
16:01
22 вересня 2023
21 вересня 2023