Поділитись:

Три іноземні судна прийшли в український порт попри «морську блокаду» РФ

Вівторок, 01 серпня 2023, 10:12

Три цивільні кораблі подолали російську блокаду у Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів.

Про це пише УНН з посиланням на Forbes.

«Трійка цивільних вантажних суден – по одному з Ізраїлю та Греції плюс одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю подолали російську блокаду у Чорному морі та кинули якір в одному із зернових портів України у дельті Дунаю», – ідеться у повідомленні.

  

Це сталося після того, як Москва вийшла із «зернової угоди», а потім погрожувала, що вважатиме кораблі, що йдуть до українських портів у Чорному морі, «перевізниками військових вантажів»

«Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно пливуть в Україну, можуть свідчити про те, що Росія або не бажає, або не може проводити такі обшуки нині», - зазначив Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначив OSINT-дослідник Маркус Йонссон, група літаків НАТО уважно стежила за кораблями, коли вони прямували до українського порту.

 

«Передбачається, що судна вантажитимуть зерно», – повідомляє видання.

Повідомляється, що три вантажні кораблі «не намагалися приховати свої наміри».

«Усі вони включили свої радіотранспондери, зробивши своє місцезнаходження та курс видимими для всіх, хто має доступ до Інтернету та вебсайтів відстеження кораблів», – зазначає видання.

«Ні "Сергей Котов", ні якесь інше російське судно не втручалися», – ідеться у повідомленні.

Успіх у неділю «може сигналізувати міжнародним відправникам вантажу про те, що відновлення операцій з українських портів досить безпечне», пише видання.

«Схоже, що російські сили не хочуть або не можуть примусово зупиняти і обшукувати нейтральні судна, які прямують в Україну через Чорне море, попри те, що нібито висувають для цього умови», – зазначає ISW.

Нагадаємо: Хорватія пропонує свою залізничну мережу та порти в Адріатичному морі для транспортування українського зерна альтернативними маршрутами у зв’язку з блокуванням Росією Чорноморської зернової ініціативи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 листопада 2023
20 листопада 2023
19 листопада 2023
06 жовтня 2023
04 жовтня 2023
26 вересня 2023
24 вересня 2023
23 вересня 2023
20 вересня 2023
19 вересня 2023