Поділитись:

У «Цуманській пущі» закільцювали пташенят лелеки чорного (фото)

Четвер, 06 липня 2023, 18:07

У Ківерцівському нацпарку «Цуманська пуща» закільцювали 13 пташенят лелеки чорного.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

Цьогоріч інспектори з охорони природно-заповідного фонду НПП «Цуманська пуща» виявили 12 гнізд, заселених лелекою чорним. У шести з них зафіксували виводки лелеченят.

 

У рамках проєкту «Ciconia-Ukrainе» за підтримки Фонду «Ciconia» (Князівство Ліхтенштейн) фахівці здійснили польовий виїзд на територію нацпарку, аби закільцювати пташенят лелеки чорного. Науковцям вдалося це зробити у п'яти гніздах, закільцювавши 13 лелеченят.

 

 

 

 

Лелека чорний (Ciconia nigra) занесений до Червоної книги України та охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), Боннською та Бернською конвенціями. Основною причиною зниження чисельності популяції цього виду є фактор неспокою, пов’язаний із вирубуванням лісів та меліорацією сільськогосподарських угідь.

Довідково:
Кільцювання – метод дослідження диких птахів за допомогою прикріплення невеликої металевої або пластмасової індивідуально позначеної, зазвичай кільцеподібної, мітки до ніг або крил. Таким чином різні аспекти життя птаха вдається досліджуватися завдяки можливості знайти та ідентифікувати його пізніше. Метод використовується при дослідженні міграції, тривалості життя, смертності, харчування та інших популяційних аспектів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів