Поділитись:

У «Цуманській пущі» шукали червонокнижних лелеченят (фото)

Середа, 28 червня 2023, 18:04

У лісових масивах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» промоніторили гнізда лелеки чорного (Ciconia nigra).

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

Сьогодні, 28 червня, під час польового виїзду в «Цуманську пущу» працівники нацпарку виявили трьох малих пташенят, ще вкритих пухом, у гнізді, яке розташоване високо на дубові звичайному. В іншому гнізді, що лелеки збудували собі на верхніх гілках сосни звичайної, помітили та сфотографували трьох доросліших пташенят.

 

 

 

 

Лісівники зазначають, що чорний лелека зараз є рідкісним птахом, популяція якого перебуває під загрозою зникнення через деградацію місць гніздування внаслідок вирубування лісів, знищення та спотворення лісових масивів у смузі Лісостепу, спричинених так званою «меліорацією», фактор непокою з боку людини.

«Для збереження виду необхідна сувора охорона старих лісів, усунення фактору неспокою з боку людей, природовідповідне ведення лісового господарства, охорона та відновлення водно-болотних угідь», – йдеться в повідомленні.

Волинянам нагадують: чорний лелека охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Бернською та Боннською конвенціями, Угодою AEWA та конвенцією CITES.

Автор фото: провідний фахівець з екологічної освіти відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Максим Рудік

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів