Поділитись:

FT: Сі Цзіньпін особисто застеріг путіна від застосування ядерної зброї

Середа, 05 липня 2023, 12:05
фото ілюстративне

Лідер Китаю Сі Цзіньпін особисто застеріг президента РФ володимира путіна від використання ядерної зброї в Україні.

Про це пише Financial Times із посиланням високопоставленого посадовця адміністрації США, колишнього урядовця КНР, західних посадовців, високопоставленого радника китайського уряду і співбесідників, близьких до Кремля, – повідомляє Українська правда.

За інформацією джерел видання, Сі зробив цю заяву під час візиту до Москви в березні. Відтоді, як зазначають співбесідники, китайські чиновники приписують собі досягнення в переконанні путіна відмовитися від завуальованих погроз застосувати ядерну зброю проти України.

FT наголошує, що у своїх публічних заявах Китай послідовно виступає проти використання ядерної зброї в Україні. Але багато хто з союзників Києва сумнівається у намірах Пекіна, враховуючи «безмежне» партнерство Сі з путіним і так званий «мирний план», який значною мірою повторює російські тези.

Водночас попередження Сі для путіна дають надію, що свої публічні заяви Китай підтримує і риторикою за зачиненими дверима.

Високопоставлений посадовець адміністрації США заявив, що «китайці беруть на себе відповідальність за те, що передають (росії, – ред.) повідомлення на всіх рівнях».

Раніше, у березні, керівник зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що візит Сі «зменшує ризик ядерної війни, і вони (китайці, – ред.) дали це дуже чітко зрозуміти».

Колишній урядовець КНР підтвердив FT, що Сі сказав особисто путіну не використовувати ядерну зброю, зазначивши, що позиція Китаю проти її застосування була включена в його позиційний документ щодо миру в Україні.

Західні посадовці, які займаються питанням безпеки, заявили виданню, що путін залишився розчарованим, бо візит Сі не приніс жодних відчутних перемог для росії. На їхню думку, напевно, засудження застосування ядерної зброї в спільному комюніке було додано за вказівкою Китаю.

Якби росія застосувала ядерну зброю в Україні, «для Китаю це було б дуже погано», – сказав один з них.

Китай утримується від критики росії за вторгнення і звинувачує Захід у розпалюванні конфлікту через постачання зброї в Україну. Водночас, за словами високопоставленого радника китайського уряду, війна загрожує звести нанівець зусилля Китаю, спрямовані на розділення Європи і США.

За словами радника, російський ядерний удар по Україні або одному з її європейських союзників може налаштувати континент проти Китаю, в той час як постійний тиск з боку Пекіна, спрямований на запобігання такому акту, може сприяти поліпшенню відносин з континентом.

Співбесідники, близькі до Кремля, стверджують, що російський лідер самостійно вирішив, що тактична ядерна зброя не дасть росії переваги, після того, як спрогнозував сценарії, що можуть виникнути в результаті її застосування. За їхніми словами, ядерний удар, швидше за все, перетворив би території, на які путін претендує як на російські, на опромінену пустелю, і мало чим допоміг би його військам просунутися вперед.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів