Поділитись:

Росія отримала нову партію винищувачів Су-30СМ2 (фото, відео)

Понеділок, 03 липня 2023, 17:45

Російський Іркутський авіаційний завод виготовив та передав міноборони Росії партію багатоцільових винищувачів Су-30СМ2.

Про це повідомляють російські медіа, – пише Мілітарний.

Передані літаки – частина третьої партії винищувачів, побудованих Іркутським авіаційним заводом в рамках контракту 2020 року на поставку 21 винищувача цього типу.

Виробник не називає кількість літаків у партії. Проте, імовірно, вона складається з чотирьох літаків, два з яких вже готові до відправки та ще два – уже на завершальному етапі підготовки.

Судячи із лівреї, нанесеної на нові борти, винищувачі Су-30СМ2 будуть передані до складу авіації ВМФ Росії. Імовірно, до 4-го морського штурмового авіаполку, котрий дислокується у місті Черняховськ.

За словами представників заводу-виробника, нові машини отримали удосконалений комплекс бортового радіоелектронного обладнання. Завдяки йому, зокрема, збільшилась дальність виявлення та розпізнавання повітряних цілей.

 

До складу озброєння винищувачів також інтегрували нові високоточні засоби ураження повітряних, наземних та морських об’єктів на дальності кілька сотень кілометрів, перелік яких не розкривається. Імовірно, йдеться про інтеграцію керованих авіаційних бомб УМПК.

Су-30СМ2

Су-30 – це російський двомісний багатоцільовий винищувач четвертого покоління, котрий є подальшим розвитком радянського винищувача Су-27. На сьогодні на озброєнні РФ є близько 130-140 винищувачів цього типу.

Су-30СМ2 – найновіший варіант модернізації винищувача. Ключові вузли та агрегати бойового літака, такі як РЛС, двигун, бортова станція РЕБ, уніфіковані з елементами винищувача Су-35С. Це дозволило значно підвищити тактико-технічні характеристики літаків.

Гарматне озброєння винищувача представлене авіаційною 30-мм автоматичною гарматою ГШ-301 з боєкомплектом із 150 уламково-фугасних боєприпасів.

Винищувач здатен нести до десяти одиниць ракетного та бомбового озброєння на зовнішніх вузлах підвісу: чотири під консолями крила, два на кінцях крила, два під гондолами двигунів і два під центропланом між мотогондолами. Загальна маса бойового навантаження становить 4000 кг.

 

До боєкомплекту літака входять керовані ракети середньої дальності Р-77 , Р-27,  Р-73 з тепловою ГСН, а також крилаті протикорабельні ракети Х-35. Літак також може бути носієм авіабомб масою до 500 кг, у тому числі модернізованих засобами корекції польоту УМПК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів