Поділитись:

Корпус луцького вишу перебудовують під житло для переселенців: коли завершать роботи (відео)

Субота, 03 червня 2023, 13:11

Навчальний корпус Луцького національного технічного університету на вулиці Софії Ковалевської перебудовують на гуртожиток для внутрішньо переміщених людей.

Про це розповіла ректорка Ірина Вахович, – повідомляє Суспільне.

Раніше у цьому приміщенні був дитячий садок, згодом – навчальний корпус факультету бізнесу ЛНТУ. Проєкт реконструкції під житло погодило Міносвіти, яке є власником приміщення, – каже Ірина Вахович. Його площа – три з половиною тисячі квадратних метрів.

Проєкт із реконструкції приміщення у гуртожиток на Софії Ковалевської реалізовується за грантовою програмою НЕФКО, гроші дає Євросоюз. Загальна вартість робіт – 1,6 мільйона євро, – каже начальник управління капітального будівництва Луцької міськради Леонід Карабан. За ці гроші передбачене утеплення гуртожитку, заміна даху, вмеблювання кімнат та благоустрій території.

У гуртожитку для переселенців має бути 54 кімнати для студентів. Кухні та санвузли будуть окремо. Додатково буде сім кімнат поліпшеного планування, що матимуть санвузли, а також вісім смарт-квартир, – розповів перший заступник генерального директора будівельної організації, що виконує роботи з реконструкції гуртожитку Ігор Войтюк.

Роботи розпочали в грудні 2022 року. На об'єкті, зі слів Ігоря Войтюка, працює сотня робітників: облицювальники вкладають плитку, малярі готують стіни під фарбування.

Професор із Харкова Микола Рябчиков переїхав на Волинь, викладає тут у технічному університеті і має намір залишатися. Каже, що винаймати житло дорого, тому сподівається оселитися з дружиною в одній із кімнат модернізованого гуртожитку.

Професор із Харкова Микола Рябчиков><span class=Професор із Харкова Микола Рябчиков
 

Зі слів Ірини Вахович, в університеті є два гуртожитки: на вулицях Даньшина і на Відродження. Кімнати у них переповненні, – говорить першокурсниця Анастасія, яка переїхала на Волинь з Бахмута. Дівчина навчається на психолога та живе гуртожитку.

Студентка-першокурсниця з Бахмута, яка нині навчається в ЛНТУ та живе в гуртожитку на Даньшина><span class=Студентка-першокурсниця з Бахмута, яка нині навчається в ЛНТУ та живе в гуртожитку на Даньшина
 

«В принципі, нормально, єдине – що кімната має бути на двох, а нас тут живе троє, бо перенаселений трошечки гуртожиток», – каже студентка.

У новому гуртожитку на Софії Ковалевської можна буде розмістити 180 людей, – каже Ірина Вахович. Додає: наразі в університеті навчається 60 переселенців.

«На Відродження гуртожиток зайнятий для Донецького університету і не використати можливості, пропозиції з реконструкції та оновлення корпусу на Софії Ковалевської ми не могли», – говорить ректорка.

Наразі роботи з реконструкції гуртожитку на Софії Ковалевської завершені на 70 %, – каже перший заступник генерального директора будівельної організації, що виконує ремонтні роботи Ігор Войтюк. Каже: завершити усе мають до кінця літа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів