Поділитись:

«Липовий» сертифікат: через «Ягодин» хотіли вивезти деревину на понад сто тисяч гривень (фото)

П'ятниця, 19 травня 2023, 19:34

Через «Ягодин» намагались вивести з України деревину у майже 30 кубічних метрів та вартістю понад 100 тисяч гривень. Визначили, що документи на деревину – підробні, бо з описаних в Сертифікаті про походження колод сосни неможливо випиляти дошки тих розмірів, що їх намагались експортувати.

Про це 19 травня повідомили на фейсбук-сторінці Волинської митниці.

Волинські митники на посту «Ягодин» упередили неправомірне вивезення з України майже 30 кубічних метрів деревини. Порушення виявили під час оформлення вантажу, який автоперевізник доставляв від продавця з Чернігівщини до покупця у Литві.

Задекларований товар – специфічний, оскільки повністю складався з обрізних пиломатеріалів, виготовлених із породи «сосна». Відповідно до чинного законодавства, такий експорт підлягає під заходи нетарифного регулювання, серед яких обов'язковим є подання Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів. Цей документ був пред'явлений перевізником у товаросупровідному пакеті, однак викликав сумнів у пильних митників.

За висновками вирішили звернутись до експертів з кафедри ботаніки, деревознавства та недеревних ресурсів Національного лісотехнічного університету. Вони офіційно підтвердили, що з описаних в Сертифікаті про походження колод сосни неможливо випиляти дошки тих розмірів, що їх намагались експортувати. А розмірні характеристики дерев, що ніби-то стали сировиною для пиломатеріалів, замалі для виготовлення такого значного обсягу продукції.

 Дії експортера містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 483 Митного кодексу, про що складено протокол. Лісоматеріали тимчасово вилучили на склад митниці. Їхня вартість оцінена у майже 100 тисяч гривень. Подача недостовірних відомостей про товар тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів. Остаточні рішення у справі – за судом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 вересня 2023
26 серпня 2023
22 серпня 2023
11 серпня 2023
10 серпня 2023
04 серпня 2023
03 серпня 2023
26 липня 2023
22 липня 2023
06 липня 2023