Поділитись:

Україна і ЄС анонсували спільну платформу щодо експорту агропродукції

Вівторок, 09 травня 2023, 14:04

Президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявили про наміри створити спільну з ЄС координаційну групу для того, щоб вирішувати проблемні питання, пов’язані з експортом української сільськогосподарської продукції. 

Про це президент заявив 9 травня на спільному з президенткою Єврокомісії брифінгу у Києві, інформує «Європейська правда».

Зеленський зауважив, що Україна розраховує на солідарність країн-сусідів з огляду на надзвичайні виклики, з якими їй доводиться мати справу. 

«Жорсткі, навіть жорстокі як на час війни протекціоністські заходи наших сусідів не можуть не розчаровувати, м’яко кажучи. Будь-які обмеження нашого експорту зараз абсолютно неприпустимі, бо це посилює не нас усіх у Європі, а лише посилює можливості агресора», – заявив Зеленський. 

«Ми пропонуємо започаткувати координаційну групу для моніторингу відповідних проблемних питань та утриматись від будь-яких рішень щодо торгівлі без консультацій з Україною. Ми очікуємо від ЄС сильних європейських за змістом рішень та зняття якомога швидше усіх обмежень – якщо буде політична воля. А сьогоднішні наші переговори свідчать, що така воля є.

Ми зможемо знайти оптимальні та справді сильні рішення, які захистять інтереси як Європи в цілому, так і українців, які страждають, на додачу до всього, ще й від застосованих щодо нас експортних обмежень», – сказав Володимир Зеленський.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ситуація з українським експортом потребує термінового рішення.

«Нагальний пріоритет зараз у тому, щоб імпорт зерна продовжувався постійно і за найменших можливих витрат. Це вимагає тісної співпраці різних сторін. Для цього ми створимо координаційну платформу, щоб зробити "шляхи солідарності" повністю функціонуючими», – заявила Урсула фон дер Ляєн.

Раніше, 2 травня Єврокомісія ввела заборону на імпорт низки сільськогосподарських товарів з України до п'яти країн ЄС: Польщі, Словаччини, Угорщини, Болгарії та Румунії, зі збереженням їх транзиту. Заборона діятиме до 5 червня, проте можливе її продовження.

Нагадаємо: Польща намагається добитися, щоб заборона на імпорт української аграрної продукції діяла до кінця року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 вересня 2023
20 вересня 2023
19 вересня 2023
18 вересня 2023
12 вересня 2023
06 вересня 2023
01 вересня 2023
07:45
31 серпня 2023
07:45
28 серпня 2023