Поділитись:

Благотворче суспільство: у Луцьку діє проросійська організація (фото, відео)

Автор: Максим Косюр |
Середа, 17 травня 2023, 12:02
Благотворче суспільство: у Луцьку діє проросійська організація (фото, відео)

Віднедавна на вулицях міста та на міському громадському транспорті можна побачити рекламу дивної організації – «Благотворчого суспільства». Вони називають себе борцями за екологію та застерігають людство від неминучої кліматичної кризи. Проте за, здавалось, добрими намірами ховається підтримка путіна та проросійська ідеологія.

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» дізнавалися, чому лучанам не варто вірити в ідеї «Благотворчого суспільства» та підтримувати цей небезпечний рух.

Під час однієї з поїздок містом наш журналіст натрапив на доволі цікаву рекламу. На стільці однієї з міських маршруток висіла листівка, де розповідали про «Благотворче суспільство». На перший погляд, нічого дивного у цьому немає. Проте якщо зацікавитися ними можна знайти інформацію про колабораціонізм, підтримку радянського і путінського режимів та дивні релігійні вірування.

Реклама у луцькій маршрутціРеклама у луцькій маршрутці


Благотворче суспільство: у Луцьку діє проросійська організація (фото, відео)

Що таке «Благотворче суспільство»?

На сторінці організації у фейсбуці є багато інформації про те, що це за спільнота та чим вони займаються. За їх словами, благотворче суспільство – це місце, в якому життя кожної людини є головною цінністю. Хороші умови праці, освіта, якісна та безкоштовна медицина – усе це обіцяють у благотворчому суспільстві.

Здається, що мета дуже хороша. Адже хто не хоче жити у просто ідеальному світі, де усі один одного люблять та поважають. Власники організації проводять активну рекламну кампанію. На своєму сайті мають багато відео з людьми по всьому світу. У цих матеріалах вони ставлять людям різні питання про щастя, щасливих людей і плавно підштовхують їх до теми благотворчого суспільства.

Реклама організації на вулиці ЛьвівськійРеклама організації на вулиці Львівській

Зараз вони намагаються поширити свої ідеї. І це у них доволі непогано виходить, адже теми, яких вони торкаються, й справді важливі та не можуть залишити когось байдужим.

Яка ситуація у Луцьку?

Філії організації відкриті та діють по всій території України, і Луцьк не виняток. У нас ця організація, за останніми даними, працює ще з літа 2020 року. Вони активно вели свою піар-кампанію і розвішували оголошення про себе по всьому місту. Одне з таких нещодавно з'явилося на вулиці Львівській.

Сторінка організації у ЛуцькуСторінка організації у Луцьку

Ще одне наші журналісти помітили на міській маршрутці №28. З усіх боків вона була розклеєна логотипами організації та QR-кодами, які ведуть на сайт «Благотворчого суспільства».

Реклама на маршрутці №28Реклама на маршрутці №28

Ми вирішили поцікавитися в очільника КП «Луцькреклама» Олександра Ковальського, чи контролюють комунальники розміщення реклами в місті та чи перевіряють вони ту інформацію, яка висить на білбордах і транспорті.

«Міськрада та виконавчі органи не мають права втручатися у зміст зовнішньої реклами під час надання дозволів чи погоджень такої реклами. У зміст ми не втручаємось. Єдине, що ми можемо зробити подання у Держпродспоживслужбу, якщо є якісь видимі порушення чи скарги від жителів. Вона вже і має повноваження притягнути до відповідальності – накласти штрафні санкції», – розповів очільник.

Крім того, члени суспільства влаштовували опитування серед лучан та гостей міста. Вони запитували про загально людські цінності: любов, дружбу, повагу тощо. Пізніше розмова заходила про благотворче суспільство і ці позитивні тези з ним пов’язували.

Опитування серед лучанОпитування серед лучан

Навіть у ЗМІ вони публікували інформацію про себе. На сайті одного з волинських медіа досі є матеріал про цю спільноту. Вони називають себе рятівниками суспільства і закликають доєднуватися до них, щоб разом врятувати планету. А ще перераховують незліченні переваги, які люди отримають, коли їм вдасться створити формат такого суспільства.

«Кожній людині надаватиметься безумовний базовий дохід у розмірі 10 000 доларів США на місяць, робота 4 години на добу. безкоштовна якісна медицина, безкоштовне навчання у будь-якому куточку світу, просторе безкоштовне житло – мінімум 60 кв.м на людину», - йдеться у матеріалі.

У коментарях люди активно підтримують таку ініціативу та вірять усьому, що говорять. Ми не побачили жодного, хто б критично оцінив написане, або ж засумнівався в ідеальності цього.

Коментарі під публікацієюКоментарі під публікацією

Що відбувається в їхніх стінах?

Наш журналіст залишив на сайті організації заявку про те, що хочуть долучитися до «проєкту». Після реєстрації йому прийшов лист на пошту, в якому розписана інформація про суспільство, є посилання на сайт та подяка за ініціативу.

Лист від організаціїЛист від організації

Ми чекали понад місяць, що до нас зателефонують, але ніхто так з нами й не зв’язався. Адреси чи номеру телефону луцької філії у відкритих джерелах немає.

Відомо, що раніше організація винаймала приміщення в центральній частині міста, біля Луцького педагогічного коледжу. Місцеві жителі кажуть, що не помічали, щоб хтось взагалі сюди заходив. У системі відкритих даних немає інформації про юридично зареєстровану організацію у Луцьку. Проте є адреса офісу в Києві, який працює вже з 2011 року.

Приміщення, де колись знаходилась організаціяПриміщення, де колись знаходилась організація

Але члени організації самі прийшли до нас. Один з представників цієї спільноти зв'язався із редакцією телеканалу «Конкурент TV» та намагався замовити рекламний матеріал. На його прохання відгукнулися, бо хотіли поспілкуватися наживо та дізнатися з перших уст про «суспільство». Чоловік назвався Іллею та на зустріч прийшов не сам, а з колегою Ларисою. Під виглядом розмови про рекламний сюжет вони розповіли, чим займається їх організація.

«Ми представники міжнародного проєкту "Благотворче суспільство", він діє уже давно, це проєкт простих людей і стосується теми кліматичних змін. Чесні вчені протягом 26 років робили дослідження та вивели математичну модель. На жаль, багато чого, що там казалося вже справдилося. На конференції «Наше спасіння в єднанні» ми передбачили землетрус в Туреччині, але нас ніхто не послухав і бачите, що сталося. Якщо ми не будемо говорити, то ми просто-напросто усі згинемо», – каже Лариса.

Вона також розповіла, що їх організація попри повномасштабне вторгнення продовжує працювати в росії, а матеріали для своїх досліджень вони беруть у вікіпедії та інших відкритих джерелах, тому, за її словами, правдивість їх слів можна легко перевірити. Хоча про них на вікіпедії теж є стаття, де чітко пише «Благотворче суспільство – секта».

«Волонтери наші є і в Росії. Ми говоримо правду, ми не з ким не зв'язані, ми працюємо з людьми по усьому світу. Ми самі шукаємо матеріали, самі у вікіпедії та відкритих джерелах. Нашу інформацію можна перевірити. У нас нема закликів, ми просто розповідаємо. Чим ближче час Х (ред, – кінець світу), тим більше людей нас починають підтримувати», – продовжує розповідь пані Лариса.

Крім того, за словами жінки, їх організацію підтримав сам Папа Римський. Вони направили йому лист-звернення, на яке він відгукнувся із позитивною відповіддю. Проте ми не знайшли підтвердження цій інформації, окрім як на сайті самого «суспільства».

Скриншот з сайту Creative SocietyСкриншот з сайту Creative Society

Нам вдалось знайти людину, яка погодилась розповісти нам про співпрацю з «Благотворчим суспільством». Іван Шевчук (ред. – ім'я змінено) на правах повної анонімності поділився з нами історією про те, як у нього проходила зустріч з членами цієї організації. Його туди запросили, аби він розповів, як впроваджує «8 принципів Благотворчого суспільства».

«Мене туди покликав знайомий. Мені сказали, що давайте поговоримо, адже у вас є такі принципи, як і у нас, тому ми хотіли б, щоб ви поділилися цим. Це мали бути більш-менш публінчі люди, які сповідують схожі ідеї. Людину, яка мене кликала туди, я знав особисто, тому навіть не читав про ту організацію нічого», – каже чоловік.

Лучанин зазначає, що почав цікавитися цими людьми тільки нещодавно, коли натрапив на пост у соцмережах. Там йшлося про те, яка ця організація небезпечна. Під час першої зустрічі, розповідає чоловік, йому одразу видались дивними їх вірування, адже вони розповідали про якогось невідомого бога, який зробить світ добрим, яскравим і все в такому ж дусі. Оскільки Іван навіть не планував вступати в організацію, то їхня співпраця закінчилась після першої зустрічі. Щоправда, той друг, який і привів Івана, таки пропонував її продовжити.

«Він мені при зустрічі пропонував розповідати про «суспільство» іншим людям, кликати знайомих, писати в соцмережах, але я відмовився, бо мені це нецікаво, я не хотів агітувати когось. Їм потрібні були відомі люди, але я цього не хотів. Було дуже дивно, що у них все так добре та в позитивному ключі описується, мене це насторожило», – розповідає житель Луцька.

Одним з прибічників «Благотворчого суспільства» є колишній очільник комунального підприємства «Луцьктепло» Рустам Дячук, якого раніше звинувачували у розкраданні бюджетних коштів. На його сторінці є безліч інформації про цю організацію.

Сторінка Рустама ДячукаСторінка Рустама Дячука

Хто такі «АллатРа»?

Організація «Благотворче суспільство» колись існувала під іншим ім’ям «АллатРа». По своїй суті вони однакові. Навіть зараз у виготовлені своїх соціальних опитувань та новинних сюжетів члени суспільства використовують речі та техніку, яка має на собі емблему «АллатРа».

Крім поширення новин в інтернеті, організація також займалась і книгодрукуванням. Вони випускали власну пропагандистську літературу, яка ідеалізувала та розповсюджувала ідеї тоталітарного комунізму. Ба більше, путіна у своїх текстах вони шанували та називали спасителем світу. Очільником організації є Ігор Данилов, який, ймовірно і є автором усієї проросійської літератури. На сайті «суспільства» його називають науковцем та академіком, проте ці звання жодним чином не підтверджені.

Література організаціїЛітература організації

6 травня 2014 року Андрій Михальчук, Крістіна Ковалевська і Жанна Хвещук – представники організації – презентували нову книгу. Автором була їхня колега Анастасія Нових. В ефірі 112 каналу (який з 2021 року припинив своє існування через санкції РНБО) аллатратівці розповідали, що Революція Гідності – громадянський конфлікт. Спровокували його «невідомі темні потойбічні сили». До того ж, вони не визнали й факт вторгнення росії в Україну у 2014 році.

Представники організації в ефірі проросійського каналуПредставники організації в ефірі проросійського каналу

У 2022 році, влітку, одна з членів цієї групи, мешканка Києва Христина Берестецька здавала російським окупантам точні дані про місце розташування воїнів ЗСУ. Працівники СБУ знайшли у її телефоні закритий телеграм-чат з невідомою особою, якій дівчина передавала інформацію. Тоді їй повідомили про підозру та взяли під варту.

Скриншот зі сторінки Христини БерестецькоїСкриншот зі сторінки Христини Берестецької

Зараз «Благотворче суспільство» активно спекулює на темі кінця світу та вимирання усіх людей. У своїх матеріалах вони закликають людей гуртуватися під їхнім прапором. Адже, за їх словами, ресурси на нашій планеті закінчуються і скоро більшість людей вимре.

Після активної пропаганди апокаліпсиса, популярність організації різко зросла. У неї з’явилося багато нових соратників. Навіть деякі чиновники з верхівки влади давали інтерв’ю на їхніх каналах. Зокрема Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вона розповідала на каналі, як треба об’єднувати людей та створювати нове суспільство.

Скриншот з інтерв'ю Ірини ВерещукСкриншот з інтерв'ю Ірини Верещук

Чому ж не варто їм вірити?

По-перше, у своїй літературі вони висвітлюють та вихваляють тоталітарний комунізм. Так, наприклад, у книзі «Перехрестя. Споконвічний Шамбали», яку написала членкиня організації Анастасія Нових (до речі, не факт, що ця особа існує насправді), йдеться, що усі комуністичні вожді були втіленням найідеальніших якостей людей. Вона вважає, що вожді були наділені даром від вищих потойбічних сил. До того ж, авторка висвітлювала діяльність КДБ та подібних організацій з позитивного боку.

Книга «Перехрестя. Споконвічний Шамбали»Книга «Перехрестя. Споконвічний Шамбали»

По-друге, культ особистості путіна. У творах немає фактичної згадки ім’я чи прізвища президента країни-агресора, проте є персонаж, якого змалювали з нього – «Номо». Повний збіг біографії прямо на це вказує. Точні дати, які згадує авторка у тексті, перегукуються з датами біографії путіна: дата народження, дата початку президенства та інших визначних подій його життя. До того ж, усі імена родичів «Номо» ідентичні іменам родичів путіна. Цей герой постає рятівником усього сущого на Землі. Його описують, як останню надію людства. Ознайомитись з усім збігами біографії можна за посиланням.

Збіги у біографії «Номо» та путінаЗбіги у біографії «Номо» та путіна

По-третє, Україну автори пропагандистської літератури «Благотворчого суспільства» бачать у складі рф. Вони вважають, що єдиний можливий шлях для нашої держави – бути в складі росії під керівництвом путіна. Тоді світ буде набагато кращим, без кордонів, а роль уряду виконуватиме «таємний орден слов’ян». Такі тексти спрямовані на підрив державної цілісності нашої країни та пропаганду комунізму, як альтернативу сучасному політичному управлінню.

Що робити, аби не втрапити на гачок?

Доцент кафедри практичної психології та психодіагностики, кандидат психологічних наук та спеціаліст у сфері психології навіювання Віктор Коширець стверджує, що головне в таких випадках намагатися адекватно оцінювати ситуацію та мати доступ до інформації. За його словами, найбільше під вплив сектантських організацій потрапляють вразливі люди у тяжких життєвих обставинах. В таких організаціях їх спочатку підтримують, а пізніше використовують у власних цілях.

«Є категорії людей, які піддаються цьому впливу. Як правило, це люди, які попадають, по-перше, в складні життєві обставини. По-друге, люди, які не мають підтримки, яких зраджують і тому подібне. Люди, які мають хвороби, і теж шукають надію на порятунок. В таких спільнотах вони очікують на допомогу та підтримку», – зазначає фахівець.

Якщо ж ви вже потрапили у секту і хочете вибратися, психолог радить звертатися в таких випадках до спеціалістів, адже в організації можуть насаджувати певні ідеї, які необхідно нівелювати. Цього має прагнути сама людина, а її близькі мають підтримувати її та допомагати вийти із сектантської організації.

«Коли людина готова розірвати це коло, ці зв'язки, тоді вже натискаються певні важелі, щоб залякати чи шантажувати. В ідеалі потрібно нейтралізувати керівника організації, але це компетенція правоохоронних органів. Крім того, варто працювати із самою людиною. Краще, коли це робитиме психолог. Він допоможе змінити ті психологічні «установки», що cформувала організація. Важливо мати готовність до особистісних змін, а також контактувати з колом близького оточення», – додає психолог.

Ви завжди маєте право на вільний вибір свого віросповідання та участі у громадських організаціях. Проте не усі організації бувають хорошими. Адже за красивою обгорткою та благами намірами можуть ховатися дуже підступні й корисливі цілі. Якщо ви хочете допомогти своїй країні та планеті загалом – задонатьте для ЗСУ. Це справді буде чудовою допомогою та наблизить нашу з вами перемогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів