Поділитись:

До 200 тонн торфобрикету на добу: як працює «Волиньторф» в період великої війни (фото, відео)

Субота, 01 квітня 2023, 20:43

Щодоби на державному підприємстві «Волиньторф» у селі Прилісне Камінь-Каширського району виробляють майже 200 тонн торфобрикету. Торік на підприємстві видобули орієнтовно 250 тисяч тонн торфу, – розповів Суспільному директор підприємства Іван Киричик. 

З його слів, торф для переробки заготовляють на спеціальних ділянках з травня до вересня, при чому якість сировини на кожній із них відрізняється.

 

«Це і ступінь розкладу, і насипна вага торфу. Але для того, щоб отримати якісну продукцію, ми проводимо так зване шихтування цієї сировини вже тут на заводі», – зазначив очільник «Волиньторфу».

 

Попри повномасштабну війну підприємство ні на день не припиняло роботу, зазначив начальник брикетного цеху Віталій Градищук, а зміни в період відімкнення електроенергії скоротили.

«Ми фактично по ночах, була розвантажена енергосистема. Для населення наша продукція була недоступна в такій кількості, як вона потрібна була», – каже Віталій Градищук.

 

Зараз на підприємстві працює 300 робітників. Із вересня минулого року мобілізували 27 чоловіків, тому кадрів не вистачає, – розповів керівник «Волиньторфу» Іван Киричик.

Весь процес виробництва торфобрикетів контролюють працівники за спеціальним пультом управління, – зазначив апаратник Ігор Віщик, котрий працює на підприємстві вже 27-ий рік. 

«Слідкуємо за технологічним процесом по зневоложенню торфу. Зневоложуємо торф, проходить сушка і виготовляємо брикет», – говорить працівник.

 

Власний будинок чоловік також опалює торфобрикетом.

«Маю котел і палю. Добре тримає, краще як дрова», – сказав Ігор Віщик.

Уже готовий торфобрикет потрапляє на стрічку просто неба, звідки вже надходить на склад готової продукції.

 

Завідувачка складу готової продукції Наталія Бідун каже, що за час повномасштабної війни продаж торфобрикету зріс на третину. Рік тому паливо експортували у Польщу, Словаччину, а зараз, говорить, реалізовують лише в Україні.

«Більше люди споживають, бачте, електроенергія дуже дорога, там й перебої були часті, то переходять на твердопаливне», – сказала Наталія Бідун.

 

Минулого тижня на підприємстві встановили промисловий дизель-генератор потужністю 850 кіловатів і вартість п'ять мільйонів гривень.

 

Пристрій дасть можливість безперебійно виробляти торфобрикет під час відімкнення електроенергії, – розповів виконувач обов'язків головного енергетика Василь Бідун.

«Зараз ми налагоджуємо його. Пробуємо запустити в роботу. Буде в резерві гарячому стояти. Все ж може бути, бачте, війна йде», – каже енергетик.

 

Торфобрикет нині в Україні виробляють на п'яти заводах, два з них у складі «Волиньторфу» працюють на Волині. Зі слів керівника Івана Киричика, підприємство прибуткове.

«Минулого року було десь 186 об’єктів, в які ми доставляли паливо. Минулого року ми сплатили десь близько 13 мільйонів податків. Це в державний, так і місцеві бюджети», – додав очільник «Волиньторфу».

 

Як зазначила голова профспілки Аліна Базарнова, державне підприємство «Волиньторф» уже декілька років підлягає приватизації.

«У липні минулого року був прийнятий закон про те, що підприємства можуть виключатися з переліку приватизації у разі подання відповідного документу Кабінетом міністрів України. На одному із крайніх засідань Кабінету міністрів було таке подання озвучено, але чомусь на підпис прем’єру потрапив зовсім інший документ», – каже вона.

 

Як розповіла телефоном заступниця начальника Регіонального відділення Фонду Держмайна по Львівській, Закарпатській, Волинській областях Тетяна Маслечко, є рішення про затвердження переліків об’єктів малої приватизації зі змінами від 25 травня 2021-го № 877, зокрема в цьому переліку є державне підприємство «Волиньторф».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 вересня 2023
23 вересня 2023
20 вересня 2023
06 вересня 2023
23 серпня 2023
17 серпня 2023
09 серпня 2023
02 серпня 2023
20:57
26 липня 2023
19 липня 2023
13 липня 2023
05 липня 2023
09:06