Поділитись:

Історії тих, хто втрачав: у Луцьку презентували графічну новелу про війну (фото)

П'ятниця, 24 березня 2023, 17:40

До річниці повномасштабної війни, яку розгорнула росія проти України, у Луцьку презентували графічну новелу «На межі», а також виставку портретів та історій людей «Втрачений дім».

Побачити виставку та графічні новели можна було впродовж дня 23 березня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

 

 

Створила культурно-просвітницькі видання Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Через ці продукти громадські діячі намагаються говорити про складні та чутливі проблеми цивільного населення у час воєнного стану.

«Все, що ми сьогодні презентуємо, створено на реальних історіях людей, яким довелося тікати за тисячі кілометрів від рідного дому, щоб не потрапити в окупацію та не загинути. Розповіді ми записували у тимчасових прихистках, що були облаштовані влітку 2022 року у школах і садочках. Ми далі живемо втратами близьких, спробами оговтатися. Але, на жаль, це вже наша буденність, і вона триватиме, доки росія не понесе відповідальність за свою агресію», – наголосила керівниця
«Молодої Просвіти» Євгенія Бардяк.

 

Графічна новела «На межі» була розроблена саме до річниці розгортання росією повномасштабної війни в Україні. До видання увійшло десять історій, написаних і намальованих на основі реальних розповідей 22 людей, які є героями виставки «Втрачений дім». Мала частина з них все ж змогла нещодавно повернутися додому і почати відновлювати навіть під ракетними обстрілами свою хитку буденність.

 

 

 

А от Володимиру Приходько з Маріуполя разом зі сім’єю все ж довелося починати життя спочатку. Його попереднього дому вже немає, як і прагнення їхати до тимчасово окупованого міста.

«Коли були ще у Маріуполі, нам довелося буквально ховатися від смерті. Не було такого місця, куди не долітали снаряди та не кидала російська авіація свої бомби. До повномасштабної війни я працював тренером з плавання, мав багато молодих талановитих вихованців. Дехто з них, на жаль, так і залишився під мурами зруйнованого Маріуполя», – пригадує пан Володимир.

Допоміг організувати захід у Луцьку Волинський обласний молодіжний центр. Його керівниця Яна Романюк зауважила, що кожен з нас має знати та розуміти цю сторінку історії країни, і в цьому нам допоможе мистецтво. Кожен портрет – це розповідь, яка не залишає байдужості.

Завершилася презентація поезією від юних поеток Софії Руднєвої та Марії Чорносвітанкової з Сєвєродонецька, Луганської області. Поетеси декламували свої твори про пережите у війні. Також глядачі затамували подих, слухаючи авторські пісні співачки з Криму Юлії Качули.

 

З розробленими виданнями далі команда «Молодої Просвіти» вирушить в інші локації, щоб презентувати їх у трьох країнах Європи, а також шести обласних центрах на західній частині України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 червня 2023
05 червня 2023