Поділитись:

США передали Україні артефакти, які викрали росіяни (фото, відео)

Неділя, 12 березня 2023, 04:20

США передали Україні предмети історичної спадщини, зокрема скіфські мечі VI-V ст. до н.е. та крем’яну шліфовану сокиру III тисячолітня до н.е., які намагались незаконно ввезти з росії у Штати.

Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомляє у Телеграмі, – передає Укрінформ.

«Ми повернемо все, що вкрала у нас росія, – території, людей, предмети мистецтва та культурну спадщину. Починаємо вже зараз. Сьогодні у Посольстві України в США відбулася офіційна церемонія передачі Україні предметів історичної спадщини, які були затримані митно-прикордонною службою США при спробі незаконного ввезення з рф до США», – йдеться в повідомленні.

 

Під час виступу представник Нью-Йоркського офісу Міністерства внутрішньої безпеки США Френсіс Руссо зауважив, що знайти ці голки в стозі сіна, знайти ці предмети було непросто.

Він розповів, що предмети старовини були виявлені в липні минулого року в аеропорту Кеннеді в Нью-Йорку. Зараз вони офіційно ідентифіковані та оцінені.

«Ми можемо сперечатися щодо цінності цих предметів. Але особисто я вам скажу, що не можна визначити їхньої вартості, вони є безцінніми», – наголосив представник США.

 

Він підкреслив, що ці артефакти символізують спадщину та ті риси українців, якими можна пишатися.

Посол України в Вашингтоні Оксана Маркарова  подякувала Міністерству внутрішньої безпеки, а також митній і прикордонній службам Сполучених Штатів.

«Велика вдячність, що саме зараз, коли ми боремося за нашу незалежність і культурну ідентичність, вони звертають увагу й на такі дуже важливі аспекти та не дають росіянам вкрасти нашу спадщину», – зауважила Маркарова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів