Поділитись:

У Польщі чоловік знайшов глечик з монетами XVII століття (фото)

Четвер, 09 березня 2023, 01:32

Чоловік, який обстежував сільськогосподарські угіддя у Польщі, випадково натрапив на старовинний керамічний глечик. В глечику знаходились монети датовані XVII століттям. 

Як повідомляється на сторінці Люблінського воєводського управління пам’яток історії у Фейсбуці, вага скарбу складає 3 кг, – передає UAportal.

У посудині лежали монети та шматки тканини.

 

Наразі скарб передали для подальшого вивчення до відділу археології Музею Південного Підляшшя в Бялій Підляській.

«26 лютого цього року Біло-Подляське представництво WUOZ у Любліні отримало повідомлення від пана Міхала Лотиса про випадкове виявлення скарбу монет у місті Занювка під час пошуку сучасних елементів механічного обладнання для сільськогосподарської техніки за допомогою металошукача», – йдеться у повідомленні.

Попередній аналіз показав, що це монетний скарб, який складається з покладу коронних і литовських шилінгів з р. XVII ст., орієнтовною кількістю близько 1000 штук, поміщених у керамічний глечик (так званий сівак) зі слідами механічних пошкоджень.

 

Зазначається, що монети мали різні ступені ушкоджень.

«Обстеження місця знахідки показало, що родовище було навмисно закладено в товщі ґрунту (чітко окреслена відмітка на профілі розкопу, зробленого на місці знахідки), в орному полі на околиці господарської забудови (в тому числі історичної) село Занювка», – додали у воєводстві.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2024
23 лютого 2024
21 лютого 2024
10:34
20 лютого 2024
17 лютого 2024