Поділитись:

Польща цього тижня передасть Україні ще десять танків Leopard 2

Вівторок, 07 березня 2023, 15:47

Варшава на цьому тижні передасть Києву чергові десять танків Leopard 2. 

Про це заявив у вівторок, 7 березня, під час пресконференції у Варшаві віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, – передає Укрінформ.

«Чотири танки вже в Україні, чергові десять потраплять в Україну на цьому тижні», – заявив Блащак.

Він також зазначив, що в Польщі буде створено хаб для ремонту танків, які передають Україні. За його словами, такий хаб можуть створити на базі оборонного підприємства BUMAR – ŁABĘDY у місті Глівіце на півдні Польщі. Однак, зараз головною проблемою є нестача запчастин. Блащак зауважив, що це буде головною темою його переговорів з міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом під час засідання міністрів оборони країн ЄС у Стокгольмі 7-8 березня.

«Я очікую, що міністр Пісторіус вплине на німецьку промисловість, щоб запчастини для Leopard постачалися. Це виклик, який стоїть перед Німеччиною, Польщею, Канадою, практично всіма країнами. Але, звичайно, цю проблему може вирішити лише Німеччина, німецька оборонна промисловість», – підкреслив Блащак.

Зауважив, що польська оборонна промисловість також готова виробляти запчастини до танків. Однак для цього необхідною є відповідна документація, яка є в розпорядженні виробника танків – німецької компанії Rheinmetall.

Блащак повідомив, що в рамках сформованої Польщею коаліції танків Leopard 2 A4, крім 14-ти польських танків у танковому батальйоні будуть також по 8 норвезьких та канадських танків, 6 іспанських «леопардів», а також бронеавтомобілі підтримки, яка має надати Фінляндія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:03
06 червня 2023
18:04