Поділитись:

Спроба масової бійки підлітків у Луцьку: розбираємося, що це було

Автор: Міла Роспопа |
Вівторок, 28 лютого 2023, 12:00

Новини про масові бійки підлітків в обласних центрах України у понеділок, 27 лютого заполонили інфопростір України. Великі групи дітей збиралися у людних місцях нібито для того, аби побитися з представниками певних субкультур. У Харкові, до прикладу, на таку сутичку прийшло близько 280 людей. Тільки 30 із них були повнолітніми. На всіх масових заходах посилено працювала поліція. 

Луцьк не став винятком, і близько 17:00 27 лютого три десятки підлітків зібралися на площі перед луцьким McDonald`s. Приїхала поліція, і бійки не сталося. 

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» розбиралися, що це було, та чому підлітки бунтують. 

ПВК «Редан» – фанати аніме

Як пишуть ЗМІ, угруповання «ПВК «Редан» складається з фанатів аніме. Учасники «Редана» носять чорний одяг, футболки із зображенням павуків і цифру 4. Як зазначають, це відсилки до аніме Hunter x Hunter – японської манґи про організацію Мисливців, дружбу, пошуки втраченого батька і все таке.

 

Субкультура виникла в росії, де її представники виступають проти футбольних фанатів, мігрантів та вихідців з Кавказу. Абревіатура ПВК розшифровується як «приватна воєнна компанія», і містить відсилку до ПВК «Вагнер», яка діє на території рф. Хоч учасники «Редан» стверджують, що назва ПВК – це жарт. 

Підлітки збираються великими групами та в громадських місцях влаштовують бійки між представниками різних субкультур. Зокрема, часто хлопці та дівчата з «Редан» виступають проти футбольних фанатів, гопників тощо.

Символіка «Редан»

Символом організації підлітків – фанатів аніме є дванадцятипалий павук. Це також символ таємної злочинної організації «Геней Рьодан», яка зародилася у вигаданому місті Метеор із вже згаданого аніме Hunter x Hunter. 

Учасники руху «Редан» обрали символ павука з номером 4. 

За легендою, у кожного члена цієї організації є татуювання павука зі своїм персональним номером. Герой аніме на ім'я Хісока ліквідує учасника злочинної групи під номером 4, входить у її склад замість нього, прикидається членом організації, аби побитися з босом. 

 

Взагалі, всі персонажі під номером 4 тут або зрадники, або шпигуни. Це пов'язано з традиційними японськими віруваннями в те, що число 4 накликає біду. 

 

Російська ІПСО?

У поліції Київщини та Харківщини переконані, що масові заворушення підлітків – це російська інформаційно-психологічна спецоперація. Зокрема, київські правоохоронці вважають, що таким чином ворог намагається спровокувати насильство в Україні. 

«Провокування масових бійок серед молоді і підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Тож поліцейські Києва вкотре закликають батьків спілкуватися з дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля», – повідомили правоохоронці. 

Аналогічну заяву опублікували поліцейські у Харкові. 

«За задумом ФСБ недодержави, яка шляхом маніпулювання та обману «зібрала» у групи всіх цих людей, вони повинні були вчинити масову бійку в центрі міста, щоб ТБ недодержави могло посмакувати з цього. У багатьох вилучено балончики з газом, ножі, кастети! І це в нашому багатостраждальному, незламному місті!» – наголосив начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко

Редан у ХарковіРедан у Харкові
 

Що кажуть луцькі анімешники

Луцький фанат аніме та учасник тематичних спільнот Павло сумнівається, що масові збори «Редан» є наслідком російської ІПСО. Зокрема, тому, що давні учасники спільноти не прийшли на ці збори. 

Та й протестувати луцьким прихильникам аніме особливо немає чому. 

«Я познайомився з компанією анімешників у 2018-му році і спілкуюся з ними досі. Наразі їх середній вік становить 18-23 роки, хоча деяким навіть більше. За 5 років спілкування у нас не було серйозних сутичок з іншими компаніями, де б нам доводилось брати участь в тих самих бійках. Навіть навпаки. Ми зазвичай уникаємо конфліктів і тому оминаємо радикалів десятою дорогою. Ця компанія існує виключно заради того, аби інші змогли собі знайти друзів за схожим інтересом. 

Про ПВК «Редан» ми дізналися як і інші – через новини. Ніхто з нашої компанії не зацікавлений в тому, щоб брати участь у цьому «флешмобі», оскільки він не несе жодного сенсу. Ми більше обурені, що про нас почали згадувати через дітей, які вирішили влаштувати масові побої і прикрити це любов’ю до аніме», – каже Павло.

Він додає, що декого зі спільноти дуже дратує використання символіки популярної манґи для незрозумілих акцій. 

Що ж сталося у Луцьку 27 лютого

Речниця поліції Волині Ольга Бузулук у коментарі журналістам ІА «Конкурент» розповіла, що як тільки з'явилося повідомлення про можливу масову бійку у Луцьку, поліція почала діяти на випередження. Коли підлітки зібралися біля Мака, там вже були правоохоронці. Вони приїхали заздалегідь й усіх учасників групи – понад 30 осіб – запросили до одного з підрозділів поліції.

З підлітками у присутності дорослих провели профілактичні бесіди, опитали й відпустили.

Завдяки вжитим заходам й своєчасному реагуванню поліції підлітки не встигли нічого накоїти. Вони не вчинили ніяких злочинів чи правопорушень.

«Можливо, вони й не хотіли їх вчиняти», – додала Ольга Бузулук.

У поліції закликали батьків і вчителів більше спілкуватися з дітьми щодо субкультур і ворожих каналів інформації. Діти не мають читати такі канали та спілкуватися з незрозумілими людьми, адже це погано впливає на дитячу психіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
08:20
31 березня 2023
16:13
12:14