Поділитись:

Білорусь використовує зрадника з Волині для створення пропаганди

Вівторок, 21 лютого 2023, 13:06

Білоруські державні ЗМІ активно просувають наратив про те, як ця країна люб’язно приймає і надає прихисток іноземцям. Зокрема, активно розповідають про те, як сюди мріють потрапити українці та вкоренитися тут.

Урядове інформагентство «БелТА» з цією метою створило спецпроєкт «Теперь мы белорусы». Тут створюють історії про людей, які емігрували у Білорусь з інших країн і тепер нібито називають цю країну своїм домом. Сюжети тут роблять із такими, для прикладу, заголовками: «Бєларусь нас пріняла і спасла», «Бєларусь – ідєальная для жизні страна», «Бєларусь – лучшая страна»…

Матеріали, мета яких – просувати аналогічний наратив, готує і телеканал «Беларусь 1». Паралельно із наративом «Білорусь – рай на землі» у цих сюжетах просувають також ідеологічне кліше кремля про «Загнивающий Запад».

Громадська організація «Інформація в чистому вигляді» у партнерстві з інформаційним агентством «ВолиньPost» вирішили з’ясувати, чи правдиві історії українців, які нібито дуже щасливі, що тепер вони живуть у Білорусі. Ми з’ясували, що для створення одного з таких сюжетів білоруська пропаганда використала зрадника з Волині. Він змінив прізвище, найімовірніше через депортацію від білоруських прикордонників, нелегально виїхав, а тепер через роль пропагандиста намагається «вислужитися», щоб отримати легальне право жити у цій країні.

У сюжеті чоловік, якого називають волинянином Олександром Ковальським, розказує про те, як він у Білорусі нарешті «с аблєгчєнієм вздахнул і наканєц на сваєй зємлє» і як він мріє потиснути руку Лукашенкові, бо Україна «нє дала єму даже самава елемєнтарнава», а Білорусь – все, про що він мріяв.

Журналісти дізналися, що чоловік – справді родом з Волині, з міста Каменя-Каширського, знайшли його знайомих та поспілкувалися із ними, аби показати, який персонаж білоруська пропаганда використала для створення своєї легенди.

Окрім того, журналісти поспілкувалися із жителями волинського прикордоння і з’ясували, що білоруська пропаганда, на жаль, отруює голови частини населення. Досі є люди, які попри те, що Білорусь допомагає росії вбивати українців, називають лукашенківський режим хорошим.

Відеоролик, а також ця публікація створені у межах проєкту «Посилення роботи медіа у боротьбі з ворожими наративами та інформаційними вкидами на території прикордонної із Білоруссю Волині», який реалізовує ГО «Інформація в чистому вигляді» у партнерстві з інформаційним агентством ВолиньPost за фінансової підтримки Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла.

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інформація в чистому вигляді» і не обов’язково відображає позицію Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 червня 2023
03 червня 2023
01 червня 2023
28 травня 2023
26 травня 2023
25 травня 2023
24 травня 2023
20 травня 2023
19 травня 2023
18 травня 2023
17 травня 2023
15 травня 2023