Поділитись:

Українські зенітники поїхали вчитися керувати системами ППО SAMP/T-Mamba

Неділя, 05 лютого 2023, 23:17

Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук відправив у відрядження підрозділи зенітних ракетних військ на навчання з системами ППО/ПРО SAMP/T-Mamba.

Про це повідомив командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук.

Зазначається, що військові поїхали на навчання, але не уточнюється, куди.

«Щиро дякую Урядам Франції та Італії за ухвалене рішення стосовно надання систем ППО/ПРО SAMP/T-Mamba, для захисту України від ракетного терору Росії та посилення системи протиповітряної оборони держави. Негайно прийняв рішення про відрядження необхідної кількості підрозділів зенітних ракетних військ на навчання. І вони вже в дорозі. Чекаємо наших фахівців із нетерпінням, бо навесні вони повернуться в Україну не з порожніми руками, а із знаннями, уміннями та самими комплексами SAMP/T-Mamba».

Довідково:

Наприкінці січня стало відомо, що Франція та Італія підписали контракт на придбання до 700 ракет Aster, які підходять для систем SAMP/T, хоча й не уточнювали, чи збираються їх передавати. Та вже на початку лютого цього року міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що французько-італійська система протиповітряної оборони SAMP/T запрацює в Україні протягом 7-8 тижнів.

SAMP/T — наземний зенітно-ракетний комплекс, призначений для протиповітряного захисту механізованих підрозділів, а також протиповітряного прикриття важливих стаціонарних об'єктів від масованого нападу широкого класу повітряних цілей. Як писав «Мілітарний», така система має дальність виявлення цілей до 80 кілометрів. Вона може запускати 8 ракет за 10 секунд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 грудня 2023
09:14
30 листопада 2023
29 листопада 2023
28 листопада 2023
27 листопада 2023
26 листопада 2023
25 листопада 2023
24 листопада 2023