Поділитись:

Скандал через керівника: студія «Бешкетники» хоче піти з Палацу культури Луцька (фото)

Неділя, 05 лютого 2023, 09:10

Після звільнення керівника аматорського театрального колективу «Бешкетники» Вадима Хаїнського, у Палаці культури міста Луцька розгорнувся скандал навколо однієї з кандидаток на посаду нового керівника.

Про це пише ВСН.

Першим про своє звільнення на фейсбук-сторінці повідомив сам Вадим Хаїнський. Він зазначив, що передумовою його звільнення стало те, що з січня він повернувся працювати у Волинський академічний обласний театр ляльок, проте уже на посаду заступника керівника з питань економіки, а також за сумісництвом вирішив викладати у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Стравінського.

«У театрі ляльок я працював ще три роки тому актором, і дуже його люблю. А ще з вересня я прийняв рішення викладати у коледжі культури та мистецтв. А стосовно «Бешкетників», я відчуваю, що виконав свою місію і готовий передати керування колективом іншій людині, а за роки нашої діяльності є чимало людей, які можуть продовжувати навчати дітей та розвивати колектив замість мене. Тому я надав перевагу коледжу, і у січні дійсно звільнився з посади керівника», – Вадим Хаїнський.

За місце керівника студії в Палаці культури розгорнулась ціла драма. На думку Вадима, очолити колектив «Бешкетників» після його звільнення має актриса Алла Скрипічук, яка наразі й працює у цьому закладі, але за цивільноправовим договором.

«У мене був намір і щире бажання передати обов’язки керівника людині, яку знають, поважають і люблять діти. Людині, яка знайома з діяльністю колективу і присвятила частинку себе «Бешкетникам». Я ж без сумніву завжди був би поряд», – писав він на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Вадима, вона дуже допомагала йому на заняттях, добре знайома з дітьми, і усі бачили саме її на цій посаді. А уже 30 січня стало відомо, що на цю посаду подали заяви три людини, і серед них артистка драми Волинського обласного драмтеатру Ірина Ілляшенко.

«Попри усі попередні усні домовленості з директором Палацу культури, керівником колективу хотіли призначили абсолютно нову для «Бешкетників» людину - Ірину Ілляшенко. Але вона не знайома з нашою діяльністю, не працювала з цими дітьми, та не знає репертуар «Бешкетників». Проти її призначення виступили й батьки вихованців, які звикли до своїх попередніх викладачів. Я взагалі про неї почув вперше цього дня, і відразу сказав, що це неправильно. Адже першочергово потрібно було познайомити її з дітьми та колективом», – розповів Вадим.

Ситуація з новим керівником може призвести до того, що студія піде з Палацу культури, і буде шукати нове приміщення. Однак тоді вона втратить звання «Зразковий колектив».

«Можливо, ми будемо йти з Палацу культури. Діти та батьки виступають за те, аби шукати нове приміщення і продовжувати свою діяльність. Проте лишається питання стосовно офіційного звання «Зразковий колектив», яке захищали діти цієї студії. І у випадку, коли ми йдемо з Палацу, то це звання та назва залишиться у цій структурі. Але діти мають теж усвідомити, що існує якась правда і справедливість», – розповів Вади Хаїнський.

Каже, що керівництво аргументувало цю ситуацію тим, що їм потрібен новий погляд та «свіже» дихання колективу, і це їхнє право.

В.о. директора Палацу культури Луцька Тетяни Ліпич зазначила, що на сьогодні посада керівника студії «Бешкетників» є вакантною, і наразі призначення не було.

«Вадим написав заяву на звільнення ще 16 січня 2023 року, і це було його рішення будувати кар'єру у коледжі та театрі ляльок. Ніхто його не примушував до цієї заяви. Ми спільно обговорили майбутнє колективу і чекаємо остаточних пропозицій від Вадима. Але одна з його кандидатур, яка уже написала заяву на прийняття на роботу, не відповідає нашим вимогам. Хоча на цій посаді мала б бути Алла Скрипічук, з якою у нас запланована зустріч, і наразі саме вона виконує обв'язки керівника колективу. Ми її знаємо, і вона працює у нас на умовах цивільноправового договору», – розповіла Тетяна Ліпич.

За її словами наразі на посаду керівника є три кандидатури, одна з яких не має відповідної освіти. А називати усі три прізвища кандидатів на посаду очільниця палацу відмовилася.

«А для чого воно вам? Можливо ще хтось прийде, тоді й будемо обирати», – повідомила Тетяна.

Стосовно того, чи може колектив «Бешкетників» піти з палацу, то Тетяна Ліпич зазначила, що діти звикають до свого керівника, живуть з ним і творять, і це нормально, що вони можуть піти.

«Життя триває. Колектив має працювати, і він має звання «зразковий» у палаці. Немає різниці хто прийде на посаду керівника, ми будемо працювати згідно з вимогами», – каже очільниця Палацу культури.

На питання про те, коли буде ухвалене рішення щодо нового керівника студії, відповісти Тетяна Ліпич відмовилась, відмахнувшись: «А для чого воно вам?».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів