Поділитись:

Луцький «Модерн-Експо» хоче «віджати» в білорусів майже 4 млн доларів

Середа, 01 лютого 2023, 13:21

Компанія «Модерн-Експо» позивається до білоруської філії. Лучани хочуть стягнути з білорусів майже 4 мільйони доларів за невиконання умов контракту від 14-го року. 

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс».

Українсько-польська компанія «Модерн-Експо» подала позов проти білоруської «Модерн-Експо» на стягнення коштів у сумі понад 5 мільйонів євро, мовляв, за невиконання умов договору, укладеного ще у 14-му році. Однак на нещодавньому судовому засіданні виявилось, що сума в євро – це одрук, та й за час подання позову від вересня минулого року білоруси сплатили частину боргу. Тепер позовна вимога зменшилась до суми близько чотирьох мільйонів доларів. 

Представник позивача пояснив, що після повномасштабного вторгнення, у зв’язку з санкціями, з’явились проблеми з оплатою за товар, а тому, мовляв, українська компанія подала до суду, аби таким чином мати підтвердження, що є наявна заборгованість у білорусів перед ними. В іншому разі, через те, що валюта не зайде на їх рахунок, українсько-польська компанія буцімто ризикує одержати обмеження у валютній діяльності в майбутньому. 

В коментарях під новиною про цей суд є ще одне цікаве пояснення: «в іншому випадку неможливим буде вивіз з території Республіки Білорусь власності, якою є технологічне обладнання, якщо його заморозили прикордонні служби».

Підприємство з Вітебська, про яке йде мова, зареєстроване в Білорусі ще в 14-му році. В той момент, коли на Сході України проходили бої з російськими окупантами, у 17-му році відкривають філію у Вітебську.

До слова, в 14-му році в Нідерландах створюють закрите акціонерне товариство «Модерн-Експо Б.В.». В інформації до виставки «Індустрія торгівлі» в 18-му році саме її вказують як компанію міжнародного холдингу. Саме компанія з пропискою в Нідерландах в 15-му році числилась у засновниках московської «Модерн-Трейдинг». Пізніше, у 21-му році новим засновником вже є кіпрська офшорна компанія «Коустрок Холдінгс Лімітед», яка створена в 12-му році в місті Нікосія, яка між тим є в засновниках і українсько-польського підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 березня 2023
27 березня 2023
26 березня 2023
25 березня 2023
24 березня 2023
23 березня 2023
22 березня 2023
21 березня 2023
20 березня 2023
17 березня 2023