Поділитись:

Заборона виїзду депутатам за кордон: що про це думають луцькі обранці

Вівторок, 31 січня 2023, 20:45

В Україні держслужбовцям заборонили виїзд за кордон, окрім як у відрядження. Відповідна постанова № 69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності і вже діє.

У постанові Кабміну йдеться:

«У разі введення в Україні воєнного стану члени Кабінету Міністрів України, перші заступники та заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники, Державний секретар Кабінету Міністрів України, його перший заступник та заступники, Керівник Апарату Верховної Ради України, його перший заступник та заступники, державні секретарі міністерств, Керівник Офісу Президента України та його заступники, керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники, Голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники, Голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Голова та члени Рахункової палати, Голова та члени Центральної виборчої комісії, голови та члени інших державних колегіальних органів, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступники, народні депутати України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступники, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники, голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники, судді Конституційного Суду України, судді, прокурори, керівники інших державних органів та їх заступники, депутати місцевих рад, а також керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.»

Згодом речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко наголосив, що ухвалені нововведення не мають гендерного забарвлення і стосуються як чоловіків, так і жінок.

Думки луцьких обранців про таку постанову розійшлись: хтось підтримує, а хтось – вважає таке рішення абсурдним.

«Мало того, що ми працюємо як депутати на громадських засадах, витрачаємо на цю роботу масу часу, не отримуємо заробітної плати, не маємо ніяких преференцій, то тепер держава вирішила ще і обмеження щодо нашого пересування додати. Якби я хотіла виїхати, то давно би це зробила. А якщо я маю справи за кордоном, то значить маю. І це абсолютно моя справа, що я там роблю: чи працюю, чи вчуся, чи на дискотеку ходжу, чи гуманітарку везу. Бо маю повне право. А якщо я підлягаю мобілізації і тому не можу виїжджати за кордон, то де закон про це? Все інше мене не цікавить. Тому давай готувати звернення до центральних органів + петицію до президента», – каже депутатка Луцької міської ради Ірина Колковська.

Волонтер Павло Цапюк вважає, що таке рішення – « як «рубати зза плеча» в той час, коли можна включити Інтелект. І це є наслідком критичної маси профанів, які числяться законотворцями (нардепами), а по факту лише руку піднімати вміють і грамоти роздавати».

«Депутат місцевої ради не отримує зарплату з бюджету. Які тут можуть бути заборони? І його не можуть відправити в службове відрядження, бо він чи вона не на службі», – такої думки дотримується Оксана Петрук, журналістка Центру журналістських розслідувань «Сила правди».

Голова волинської обласної організації Народний рух України Дмитро Климук вважає, що «рішення скоріше для показухи. Все рівно депутати будуть їздити за кордон, бо ж є потреба у міжнародній діяльності, чи посиленню гуманітарних питань».

Внесені зміни передбачають, що виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 березня 2023
09:24
29 березня 2023
28 березня 2023