Поділитись:

У Луцьку почали міняти лампочки: як це працює (фото)

Автор: Міла Роспопа |
Вівторок, 31 січня 2023, 13:00

У відділеннях Укрпошти в обласних центрах України стартувала державна програма, за якою замість п'яти старих ламп розжарювання можна отримати п'ять новеньких енергоощадних. Масово обмінювати лампочки у Луцьку почали у понеділок, 31 січня. Попри те, що програма почала діяти відносно недавно, на пошті формуються черги з охочих отримати безкоштовні лампи він уряду. 

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» дізнавалися, як це працює.

 

ПРО ЧЕРГИ І АЖІОТАЖ

До відділення №10 у Луцьку протягом дня 30 січня обміняти лампи прийшли приблизно 20 лучан. Активне анонсування програми у медіа дало свої результати, і вже на другий день роботи програми у відділеннях Укрпошти почали формуватися черги із тих, хто приніс лампи на обмін. 

 

Заступниця керівника відділення пані Ольга розповідає, що в перший день приходило багато молодих людей, які дізналися про програму заздалегідь. Однак, після того, як про це розповіли в місцевих медіа, кількість відвідувачів відділення стрімко зросла. Серед них багато людей старшого віку. 

«Можна записатися в чергу через додаток «Дія», і лампочки для вас ми зарезервуємо. Але умова така, що забрати їх потрібно протягом п'яти днів. Якщо ви не прийшли – резервування анульовується. Поки у нашому відділенні ніхто лампочки не резервував. Всі приходять у живу чергу. За ці два дні черга була невелика і швидко рухалася», – розповідає Ольга. 

Ольга, заступниця керівника відділення №10Ольга, заступниця керівника відділення №10
 

Люди, які приходять обмінювати лампочки, роблять це із кількох причин. Найперша – вони досі використовували вдома лампи старого зразка, і тепер мають змогу отримати натомість нові і дещо економити на електроенергії. Друга причина – це економія грошей: багато людей, які вдома вже мають енергоощадні лампи. навмисно купують лампи старого зразка, аби обміняти. За логікою, звичайна лампа розжарювання коштує 15 гривень, а енергоощадна – більше 50 гривень, а отже вигідно зараз купити звичайні і обміняти їх на нові. 

Галина Степанівна, яка прийшла цього дня на пошту, каже, що вдома в основному вже користувалася енергоощадними лампами. 

«Лампи розжарювання в мене вдома були, але просто собі лежали. Декілька ще є, але в основному вже всі поміняні. А зараз можна обміняти всі решта, бо ж лампочки мають властивість перегорати. Через те я теж вирішила поміняти, щоб менше використовувати електроенергії. Це дуже корисна програма», – каже жінка.

Галина СтепанівнаГалина Степанівна
 

Важливо нагадати, що головна мета програми – зменшити навантаження на енергосистему країни за рахунок зменшення кількості користувачів ламп розжарювання.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Очільник Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак каже, що в перший день роботи програми обміняти лампочки прийшло небагато людей, але з кожним днем попит на цю послугу росте, а тому варто заздалегідь подумати про те, яким чином ви це робитимете. 

Щоб обміняти лампи старого зразка на нові, потрібно зробити кілька простих кроків. 

«Вам потрібно принести на найближче відділення Укрпошти 5 лампочок старого зразка, паспорт, ідентифікаційний код, надати свій номер телефону, і ми обмінюємо. Видаємо три більших лампочки з великим цоколем, і дві менших. Обміняти можна один раз для однієї людини. Лампа на обмін має бути робоча. Це може бути нова, нещодавно придбана лампочка, або ж та, яку ви вже використовували, але яка ще не перегоріла», – нагадує правила заступниця керівника відділення №10 пані Ольга. 

На її відділення привезли близько двох тисяч ламп. Можна приходити у будь-який час та почекати в живій черзі. 

 

Зарезервувати лампи для себе можна у «Дії». Якщо у вашому додатку не відображається інформація про цю можливість, оновіть його. 

 

Далі алгоритм простий: 

  • У меню «Послуги» ви маєте знайти розділ «Обмін лампочок». 
  • Вводите ваш номер телефону та адресу відділення, в якому збираєтеся забрати лампочки. Важливо, що наразі програма діє тільки в обласних центрах.
  • Обираєте тип цоколя (можна обрати стандартний Е27 і маленький Е14). Можна замовити двох типів у комбінації 3+2 або 4+1, або ж усі 5 ламп одного виду. 
  • Після обробки запиту ви отримаєте відповідь у додатку, коли можна забрати ваші лампи. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2023
08:20
31 березня 2023
16:13
12:14