Поділитись:

NASA випробує ядерний двигун для майбутніх польотів на Марс

Четвер, 26 січня 2023, 02:27
NASA випробує ядерний двигун для майбутніх польотів на Марс

Агентство перспективних оборонних дослідницьких проектів, Пентагон і NASA працюють над створенням ядерного ракетного двигуна для польотів на Марс.

Перші випробування можуть відбутися вже у 2027 році. Про це пише Бабель.

«DARPA та NASA мають довгу історію плідної співпраці в просуванні технологій – від ракети «Сатурн V», яка вперше доставила людей на Місяць, до роботизованого обслуговування та дозаправки супутників», – сказала директор DARPA доктор Стефані Томпкінс.

Дослідження NASA в галузі ядерних теплових ракетних двигунів почалися ще 1959 року. Програма 1960-х років під назвою компанія «Ядерний двигун для ракетних транспортних засобів» навіть прагнула продемонструвати технологію в космосі, але плани не реалізували через обмеження фінансування.

Ядерний ракетний двигун конструктивно схожий на реактори надводних і підводних кораблів, у яких виробляється енергія і забезпечує тягу, необхідну для руху ракети в космосі.

Новий двигун, за даними NASA, буде в три або й більше разів ефективніший за існуючі рідинні ракетні двигуни. На думку інженерів, ядерний двигун може дозволити космічним кораблям подолати середню відстань 225 мільйонів кілометрів між Землею і Марсом набагато швидше, ніж це можливо сьогодні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів