Поділитись:

До Києва прибув президент Фінляндії Саулі Нііністьо

Вівторок, 24 січня 2023, 16:25
До Києва прибув президент Фінляндії Саулі Нііністьо

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо прибув до України з неанонсованим візитом.

Про це у вівторок, 24 січня, повідомив президент Володимир Зеленський, оприлюднивши у телеграмі відео зустрічі з фінським колегою, пише «Європейська правда».

«Вітаю в Україні президента Фінляндії Саулі Нііністьо. Україна цінує підтримку Фінляндії та фінського народу. Дякую за цей візит!», – написав Зеленський.

Як повідомляє фінська телерадіокомпанія Yle, з міркувань безпеки візит Нііністьо не афішувався заздалегідь. Ці зустрічі, як зазначається, становлять загрозу безпеці насамперед для президента України Володимира Зеленського, адміністрацію якого росія все ще намагається усунути від влади.

У другій половині дня Нііністьо зустрівся з Зеленським. Президенти обговорили військову допомогу Фінляндії та політичну підтримку України. За словами Нііністьо, питання надання Україні танків все ще залишається відкритим.

«Ми є єдиною країною поза НАТО, яка має "Леопарди". Ми також маємо довгий кордон з росією, і це потрібно враховувати», – заявив Нііністьо під час пресконференції.

За словами Нііністьо, існують різні ролі у наданні допомоги Україні, і Фінляндія бере активну участь у цій допомозі. На сьогоднішні Фінляндія надала Україні 600 мільйонів євро у вигляді військової допомоги.

Напередодні глава МЗС Фінляндії заявив, що Фінляндія ще не визначила свою позицію щодо того, чи приєднається вона в той чи інший спосіб до коаліції, яка планує доставити танки Leopard Україні.

Вранці Саулі Нііністьо відвідав зруйновані Росією Бородянку і Бучу. У Бородянці Нііністьо обговорив питання реконструкції та тимчасового житла, яке Фінляндія вже надала Україні. Він зазначив, що свого часу Фінляндія також отримувала житло від Швеції.

«Це нагадує мені моє дитинство. Я жив на вулиці, будинки якої називалися шведськими, тому що Швеція передала їх Фінляндії після Другої світової війни», - сказав Нііністьо супроводжуючій групі.

До Києва прибув президент Фінляндії Саулі Нііністьо 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів