Поділитись:

КСУ схвалив закон про перейменування УПЦ МП

Вівторок, 27 грудня 2022, 16:45

Конституційний суд України визнав законним закон, який вказує, що УПЦ МП повинна вказувати свою приналежність до росії. 

Про це йдеться у повідомленні Конституційного суду. 

КС 27 грудня опублікував свій висновок щодо закону, за яким УПЦ МП повинна вказувати у своїй назві приналежність до росії. У ньому йдеться про те, що росія здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала території нашої держави. 

"Конституційний Суд України оспорюваний закон визнав таким, що відповідає Конституції України. Ухвалений Закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації. Також цей закон установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом", – йдеться у висновку суду. 

Конституційний Суд України  врахував рішення Європейського суду з прав людини у справі Ільїн та інші проти України, де зокрема зазначено: "сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, узяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву". 

Нагадаємо, у грудні 2018 року Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви московського патріархату в російську православну церкву в Україні.

Після цього очільники цієї церкви не погодились з рішенням парламентарів та звертатись до різних судів та інституцій. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 квітня 2024
09 березня 2024
20:10
13 лютого 2024
31 січня 2024
19:45
26 січня 2024
25 січня 2024
12 січня 2024
13:23
05 січня 2024
16 грудня 2023
01 грудня 2023