Поділитись:

Під Луцьком уже почали продавати ялинки: які і за скільки можна купити (фото)

Автор: Міла Роспопа |
П'ятниця, 16 грудня 2022, 16:00

Щороку з першими морозами десятки волинян приходять на «Коцанове поле» у розсаднику волинських лісівників, що в селі Гаразджа під Луцьком. Вони довго блукають рядами високих і не дуже дерев, обираючи для себе найкращу з-поміж ялинок. Для багатьох із них це стало своєрідною сімейною традицією. 

Пізніше працівники насіннєво-селекційного центру зрізають або викопують обрану ялинку, і готують дерево для волинян. 

 

 

Начальниця структурного підрозділу ДП «Ківерцівське лісове господарство» Ольга Доля обожнює свою роботу. Вона з радістю ходить засніженим розсадником, аби показати нам ялинки. Цього року вони тішитимуть волинян упродовж зимових свят. 

Ольга ДоляОльга Доля
 

До новорічних свят тут можна придбати такі різновиди хвойних дерев, як ялина звичайна, ялина колюча, сосна звичайна, ялина канадська і ялиця. Новорічне дерево можна замовити як зрізану, так і в горщиках. Ціна коливається від 300 гривень в зрізах, та від 500 гривень в горщиках. На ціну впливає вигляд дерева і висота. 

«Все більше людей цікавиться ялинками в горщиках. Бо таке дерево відбуває свята, і потім ще продовжує тішити людей протягом багатьох років. Найчастіше люди цікавляться ялиною колючою в горщиках. Ціна на таке дерево стартує від 1200 гривень», – розповідає вона. 

 

 

Новинкою є те, що цього року новорічне дерево можна замовити через інтернет. В онлайн-магазині «Лісовичок», крім традиційних консервації, грибів та мороженої продукції, вибрати можна також і ялинку. Оплатити дерево можна на рахунок підприємства. 

«Коли є заявка на конкретну ялинку – ми її опрацьовуємо, шукаємо відповідне дерево, фотографуємо і надсилаємо фото замовнику. Якщо ялинка підходить – оформляємо замовлення. За потреби ми можемо доставити ялинку по області», – розповідає Ольга. 

Цього року планують продати близько 500 ялинок. Такі цифри були і минулого року. Хоча Ольга зізнається, що через війну попит на різдвяні дерева дещо знизився. Каже, люди не впевнені, чи хочуть святкувати. 

 

 

 

Восени лісівники висадили з теплиць на дорощування в полі 0,2 га ялини колючої. 

Цікавитися ялинками починають ще на початку листопада. А з перших чисел грудня тут стартує продаж. Ялинки можна навіть «забронювати»: покупець приїздить на поле, вибирає дерево, оплачує на рахунок підприємства – і лісівники чіпляють на вибрану ялинку спеціальну бірку про оплату. Це дерево покупець може забрати, коли йому зручно. 

Порівняно з минулим роком ціни на дерева лишилися ті самі. 

 

Ялинки в горщиках особливого догляду не потребують, розповідає Ольга.

«Коренева система там уже сформована. Та якщо ви хочете зберегти і висадити цю ялинку – до весни, поки температура не стане плюсовою, її слід тримати в приміщенні, в теплі. Коли настане відлига – ялинку можна висаджувати в ґрунт. До світла дерево не дуже вибагливе. Перший час, щоправда, його доведеться трохи підливати», – розповідає вона.

 

Центральні міські чи сільські ялинки також можна купити тут. І не обов'язково зрізаним – дерево висотою до 4 метрів ще можна пересадити. Таке дерево нещодавно придбала для центральної площі Олицька громада. 

 

 

 

 

Часто у розсаднику шукали компоненти і до центральних ялинок Луцька також. Дерева у обласному центрі Волині вже старі, і їх вершечки потріпані і похилені. У розсаднику шукали верхівку для міської ялинки. 

І хоч зараз розсадник покритий снігом і нагадує казкове королівство, лісівники радять приходити по ялинку, коли снігу буде менше. Так ви краще зможете роздивитися пишні дерева і обрати те, яке підходить саме вам. 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів