Поділитись:

У ліс на Волині випустили сотню оленів, привезених із Литви (відео)

Четвер, 10 листопада 2022, 10:48

Сто оленів благородних привезли на Волинь з Литви. Їх випустили у вольєр на території Ново-Зборишівського лісництва, де вони будуть адаптовуватися.

Про це розповів мисливствознавець області Віталій Каращук, – повідомляє Суспільне.

Серед оленів, яких привезли до волинського лісу, – 45 самок, 40 самців та 15 телят. Це найбільша кількість оленів європейських, яких одночасно випустили у вольєр, – каже Віталій Каращук.

З його слів, таким чином волинські лісівники хочуть відновити популяцію оленів європейських у регіоні.

Серед оленів, яких привезли до волинського лісу: 45 самок, 40 самців та 15 оленят><span class=Серед оленів, яких привезли до волинського лісу: 45 самок, 40 самців та 15 оленят
 

Водій з Литви Ромус Борисовас каже, що в Україну привозить оленів не вперше. Тамтешнє підприємство вирощує їх для іноземних замовників. Сто оленів за 38 тисяч євро купило державне підприємство «Володимир-Волинське лісо-мисливське господарство», – говорить мисливствознавець Віталій Каращук.

Мисливствознавець Віталій Каращук><span class=Мисливствознавець Віталій Каращук
 

«Раніше у лісах Ново-Зборишівського лісництва олені не водилися, – говорить єгер Олександр Сусь, – але умови для цих тварин тут сприятливі».

Олені житимуть у вольєрі на тисячу двісті гектарів><span class=Олені житимуть у вольєрі на тисячу двісті гектарів
 

Окрім оленів, в дику природу випустили дев’ять диких свиней, вирощених у вольєрі Ново-Зборишівського лісництва. Чисельність цього звіра на Волині також потрібно відновлювати, – розповів мисливствознавець Григорій Биховець. До кінця року випустять ще 18 особин.

Окрім оленів, в дику природу випустили дев’ять диких свиней><span class=Окрім оленів, в дику природу випустили дев’ять диких свиней
 

За даними міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслана Стрільця, через бойові дії пошкоджена третина лісів у державі. Це могло стати причиною міграції диких звірів у ліси Волині.

Зі слів мисливствознавця Віталія Каращука, взимку лісівники Волині робитимуть облік мисливських копитних тварин, тоді можна буде сказати, чи в області суттєво додалася популяція та чи була міграція тварин через бойові дії з інших регіонів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів