Поділитись:

Німеччина пояснила відмову передати Україні свої системи Patriot

Субота, 10 грудня 2022, 16:50

фото ілюстративне

Німеччина не має власних систем протиповітряної оборони Patriot, які вона могла б передати Україні, а всі розміщені на її території такі комплекси є складовою системи колективної оборони НАТО.

Про це заявив державний міністр Міністерства закордонних справ Німеччини Тобіас Лінднер в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки, – передає Укрінформ.

«Якщо бути відвертим, це не так, що у нас в наявності є вільні системи Patriot, які ми могли б відправити в Україну. Системи Patriot, які ми надсилаємо (до Польщі, – ред.), є частиною системи колективної оборони НАТО. Два дні тому ми домовилися з польською стороною, що відправляємо групу військових Німеччини до Польщі для вивчення локації, де можуть бути розміщені системи Patriot. Ми віддані захисту безпеки Польщі, тому пропонуємо розгорнути системи Patriot на східному фланзі НАТО»,  сказав Лінднер.

Як повідомлялося, Німеччина у листопаді запропонувала Польщі системи Patriot для захисту повітряного простору країни після падіння ракети в районі, що є прикордонним з Україною. У відповідь Польща запропонувала розмістити Patriot в Україні поблизу кордону з РП, але Берлін не погодився. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 червня 2023
23:10
08:00