Поділитись:

При блекауті радіо та мобільний зв’язок працюватимуть щонайменше три доби, – Держспецзв'язку

Четвер, 08 грудня 2022, 09:32

У випадку блекауту, тобто повного зникнення електроенергії, національний телемарафон та 5 радіокомпаній матимуть можливість працювати ще щонайменше 3 доби, мобільні оператори також повинні забезпечити можливість надавати зв’язок впродовж 3 діб.

Про це заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь в ефірі телемарафону 7 грудня, – пише Українська правда. 

«На сьогоднішній день 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Так само і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива. Телебачення й радіо будуть працювати, у нас працюють середні хвилі, "Українське радіо", працюють радіо (станції) в FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію», – пояснив він. 

Щиголь сказав, що Держспецзв'язку забезпечує резервування сигналу концерну радіомовлення та телебачення. 

Він закликав громадян мати радіоприймачі з батарейками. 

Щиголь також прокоментував можливе зникнення мобільного зв'язку. З його слів, зараз працюють 82% базових станцій, у Луганській та Херсонській області їх відновлюють. Після масованого ракетного удару в Україні не працювало близько 45% базових станцій, сказав він.

Кожну базову станцію не можуть забезпечити генераторами, пояснив Щиголь. 

«Більшість базових станцій операторів зарезервовані акумуляторами, але коли зникає світло всі з WiFi-мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію, – і там, де є резервування на 2 години, вона працює пів години», – додав він.

Зі слів голови Держспецзв'язку, на виконання рішення РНБО та указу президента, якому тиждень, «усі оператори мають зарезервувати критичні точки мінімум також на три доби». На сьогодні ця робота проводиться. 

Підводяться мережі до «пунктів незламності», які також мають бути зарезервовані фіксованим зв'язком на три доби, сказав Щиголь.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів