Поділитись:

Чи «прибере» росія лукашенка: експерт розповів про ймовірний розвиток подій

Неділя, 27 листопада 2022, 08:10

У білорусі все скочується під диктат Кремля, зокрема й у військовій сфері, проте з цим навряд чи змириться активне білоруське суспільство. Щодо самопроголошеного президента олександра лукашенка, то він наразі є дуже зручним для рф.

Таку думку військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив у ефірі телемарафону 26 листопада, – інформує ТСН

«Ми бачимо прекрасно, яку роль росія приготувала для Білорусі – практично повноцінну втрату суверенності, залишення тільки номінальних ознак де-юре суверенної держави. На практиці ми бачимо, що все скочується під диктат Кремля в різних сферах: і у військовій, і в економічній, і в політичній», – сказав експерт.

Водночас, за його словами, в рф невдоволені, що білоруси не надто хочуть вступати у війну проти України.

«У росії дуже незадоволені, що велика кількість білоруських офіцерів, які не розуміють, для чого їм потрібно йти і воювати проти України, не розуміють, які на це є причини. Тому вони через створення угруповання білорусько-російських військ намагаються інтегрувати туди представників російського військового командування, щоби нав’язати свою волю. Це, не можна сказати, що увінчується повноцінними успіхами чи зламало ось це ядро», – оцінив Мусієнко.

За його оцінкою, з тим, аби Білорусь вступила у війну проти України, не погодиться громадянське суспільство РБ.

«Питання в тому, чи змириться з такою роллю активне білоруське суспільство і його громадянська частина. Мені здається, – сумнівно. Тому що все на сьогодні, перш за все, в їхніх руках. Треба розуміти, що те, що для них приготувала росія, – це в будь-якому випадку підставляти їх під удар. Чи під удар міжнародних санкцій, чи намагатися посварити їх з усіма сусідами», – розповів військовий експерт.

Він переконаний, що рфне планує «прибирати» Лукашенка, адже він поки що дуже зручний для країни-агресорки. Зокрема, білоруський диктатор був чи не єдиним на саміті ОДКБ, хто в усьому підтакував очільнику Кремля володимирові путіну.

«Лукашенко виглядає для них абсолютно зараз зручним з точки зору того, що Білорусь абсолютно сприяє росії в техніці, в наданні своєї території, аеродромів. Це Росію влаштовує. Росію так само влаштувало би, якби Білорусь розмістила на своїй території ядерну зброю і погрожувала цим Європі. Тобто поки що Лукашенко цілком влаштовує російський режим», – пояснив Мусієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 січня 2023
11:35
28 січня 2023