Поділитись:

Повітряні сили назвали комплекси й літаки, необхідні для посилення ППО

Субота, 26 листопада 2022, 20:10

Для захисту неба Україні потрібно ще дуже багато комплексів протиповітряної оборони, а для швидкого звільнення окупованих територій необхідні літаки широкого спектра озброєнь, такі як F-15 та F-16.

Про це сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону 26 листопада, – повідомляє Українська правда.

«Треба дуже багато. Ці комплекси покликані створити на їхній базі оновлену систему протиповітряної оборони. На сьогодні основою все ж залишаються ще радянські зразки, такі як «Бук-М1», С-300. NASAMS і IRIS-T, які зараз дуже ефективно працюють на лінії вогню, тобто прикривають повітряний простір, є, на жаль, в обмеженій кількості. Це лише одна установка IRIS-T і дві батареї NASAMS на сьогодні. Ці системи покликані замінити старе озброєння, яке в нас ще залишилося від Радянського Союзу… Також потрібно посилитися такими системами, як Patriot або SAMP-T, які в тому числі, можуть працювати і по балістичних цілях», – зазначив Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил ЗСУ зауважив, що на сьогодні ЗСУ, безумовно, залежні від західного озброєння, яке надходить. Це стосується і артилерійських систем, і техніки, танків зокрема.

«І, безумовно, нам потрібні літаки. Без технологічних літаків, які сьогодні є в країнах НАТО, особливого широкого спектра озброєнь, які мають такі літаки, як F-15, F-16, буде дуже важко... Дуже хотілося б мати такий спектр на озброєнні в Повітряних силах, адже він дозволить дуже швидко реалізувати всі наші мрії, а саме – звільнення наших окупованих територій», – додав Юрій Ігнат.

Ігнат зазначив, що діалог і робота на різних фронтах, політичному й дипломатичному зокрема, щодо отримання сучасних винищувачів не припиняється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 січня 2023
11:35
28 січня 2023