Поділитись:

Вчені переробили використані медичні маски на Ethernet-кабелі

Четвер, 24 листопада 2022, 04:50

Науковці з Університету Свонсі запропонували метод, який дозволяє перетворювати вуглець, що міститься у використаних медичних масках, на сировину для виробництва високоякісних одностінних вуглецевих нанотрубок (CNT). Останні потім було використано для виготовлення широкосмугового кабелю Ethernet.

У дослідженні, яке було опубліковане на сторінках Carbon Letters, розкриваються деякі подробиці нового методу «зеленої хімії». Він дозволяє проводити перероблювання використаних матеріалів, які в іншому випадку були б викинуті на смітник. Це дозволяє перетворювати відходи на цінну сировину, що може знаходити застосування в умовах реального світу.

CNT-нанотрубки, виготовлені із застосуванням цієї технології, можуть використовуватися не тільки для виробництва кабелів Ethernet. Вони також можуть знайти своє застосування у сфері виробництва легких акумуляторів, що використовуються в електромобілях і дронах.

Професор Елвін Орбек Вайт з Дослідницького інституту енергетичної безпеки Університету Суонсі (ESRI) відзначив: «Одноразові медичні маски є справжнім жахом для системи перероблювання вторинної сировини. Вони є джерелом величезної кількості пластикових відходів, значна частина яких потрапляє в наші океани. Під час дослідження ми встановили, що вуглець, який міститься в масці, можна використовувати як непогану сировину для виготовлення високоякісних матеріалів, таких як CNT-трубки. Останні мають попит, пов’язаний з їх фізичними властивостями. До того ж їх виробництво у промислових масштабах є зазвичай доволі коштовним. Тому цим дослідженням ми продемонстрували можливість отримання дуже цінних матеріалів шляхом перероблювання, по суті, нікчемних використаних медичних масок на CNT-трубки».

Науковці також вивчили питання витрат енергії, необхідних для цього процесу. Вони дійшли висновку, що дана технологія є «зеленою» не лише з погляду використовуваних ресурсів, але й з точки зору процесу виробництва – на противагу до накопичення відходів. До того ж кабель Ethernet, виготовлений з використанням CNT-трубок, мав пристойну якість та відповідав критеріям швидкості передачі Категорії 5. Тобто цей кабель легко перевищує контрольні показники, встановлені для широкосмугового інтернету в більшості країн, включаючи Україну.

Професор Орбек Вайт додав: «Використання в батареях плівок з CNT-трубок замість металевих плівок має менший вплив на навколишнє середовище. Адже використання вуглецю компенсує потребу в збільшенні обсягів видобутку корисних копалин. Це важлива частина роботи, оскільки вона сприяє не тільки циркулярній економіці, але також є масштабованою та життєздатною для організації процесу промислового перероблювання та має у своїй основі екологічну хімію».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 листопада 2022
13 листопада 2022
10 листопада 2022
06 листопада 2022
01 листопада 2022
28 жовтня 2022
25 жовтня 2022
19 жовтня 2022
16 жовтня 2022
14 жовтня 2022
12 жовтня 2022
11 жовтня 2022
10 жовтня 2022
06 жовтня 2022