Поділитись:

Масова звірка даних військового обліку: чи буде у Білорусі мобілізація

Вівторок, 15 листопада 2022, 22:27

Наразі в Білорусі триває масова звірка даних військового обліку, яка триватиме до кінця поточного року.

Однак, чи свідчить це про можливу підготовку до мобілізації – досліджувало білоруське видання Motolko.Help.

Про звіряння даних військового обліку повідомило МО РБ у своєму пресрелізі, зазначивши, що повістки для звіряння даних прийдуть усім військовозобов'язаним у Білорусі.

«З середини листопада до кінця поточного року облікові дані будуть звірені у всіх без винятку військовозобов'язаних, які стоять на військовому обліку. У зв'язку з цим протягом листопада значна кількість громадян візьме участь у вказаних заходах», – йдеться у повідомленні МО РБ.

Згодом з'явилася інформація, що військовий комісаріат Брестської області розмістив на порталі державних закупівель інформацію про закупівлю великої партії поліграфічної продукції.  В тому числі – 50 тисяч мобілізаційних приписів.

Мобілізаційний припис має на меті прикріпити громадянина до в/ч та сформувати зразкові списки тих, що підлягають виклику в разі мобілізації. За наявності мобілізаційного припису громадянин зобов'язаний з'явитися у військкомат (на збірний пункт, до сільвиконкому) при оголошенні мобілізації без додаткових повідомлень.

Втім, журналісти повідомляють, що в попередні роки Брестський військомат проводив закупівлю значно більшої кількості бланків мобілізаційних приписів.

Наприклад, військовий комісаріат Брестської області у 2020 році закуповував аж 350 тисяч шт. мобілізаційних повісток, та ще 265 000 шт. — порядку загального виклику та виклику на заходи призову.

Слід ще враховувати, що якщо до кінця року в організації залишаються невитрачені бюджетні кошти, на них закуповуватимуть різні товари (роботи, послуги), щоб витратити виділений на рік бюджет у нуль.

Тож закупівлі спрямовані на поповнення поточних потреб військкоматів у порядку денному та мобілізаційних приписах. Такі закупівлі здійснювалися і раніше. Говорити, що тільки закупівля повісток та мобприписів свідчить про підготовку до мобілізації не доводиться.

Однак не можна забувати, що в РБ до кінця року триває масова звірка даних військового обліку, яку можна трактувати як потенційну підготовку до майбутньої мобілізації. Проте сьогодні ознак початку реальної мобілізації у Білорусі не спостерігається. Тому оголошення мобілізації в РБ є одним із (нехай і малоймовірних) сценаріїв розвитку ситуації.

Нагадаємо, що Арестович попередив росіян про волинських бурштинокопачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 лютого 2023
31 січня 2023
30 січня 2023
29 січня 2023
28 січня 2023
26 січня 2023
24 січня 2023
22 січня 2023
20 січня 2023
19 січня 2023