Поділитись:

У Луцьку почали масово робити свердловини у дворах багатоповерхівок

Понеділок, 14 листопада 2022, 12:20

У Луцьку люди переживають, чи матимуть що пити у випадку, якщо місто буде повністю знеструмлене через російську агресію. Тому мешканці будинків гуртуються та бурять механічні свердловини просто на прибудинкових територіях. Попри очевидну вигоду у випадку військового загострення, така діяльність може нести й неабиякі ризики чи просто бути марною.

Про це написав у фейсбуці депутат Луцької міської ради від Громадянського руху «Свідомі» Андрій Лучик.

Він повідомив, що поспілкувався з цього приводу з відділом екології Луцькради та директором Луцькводоканалу. На основі спілкування зі спеціалістами депутат зробив декілька висновків:

  1. Луцькводоканал запевнив, що навіть при відсутності електропостачання в місті вода буде на рівні перших поверхів, адже на станціях водозабору є можливість оперативно перемикнутися на дизель-генератори.
  2. При загостренні воєнних дій на Волині частина мешканців виїде в інші регіони, як це було 24 лютого. Тоді в перші дні споживання води в місті впало в рази. Тобто очевидно, що води потрібно буде набагато менше, ніж зараз.
  3. Воду зі свердловини у дворі можна буде використовувати лише як технічну. Адже у наших водоносних шарах дуже багато заліза, яке потрібно відфільтровувати. Якщо, наприклад, попрати білу білизну у такій воді, то вона стане помаранчевою.
  4. Водоносні шари знаходяться на глибині 30-40-50 метрів (в залежності від місця). Для того, щоб вручну підняти воду з такої глибини, потрібно буде докласти неабияких зусиль.
  5. Для влаштування свердловини в дворі потрібно брати дозвіл на водокористування в Управлінні екології Волинської ОВА. Самочинна діяльність може каратися штрафами та іншими заходами примусу.
  6. Буріння має здійснювати ліцензована організація. Адже довкола свердловини повинна бути водоохоронна зона. У випадку недотримання певних норм і правил вода може перетворитися з технічної в отруйну.
  7. Навіть, якщо буде критично пошкоджений водогін, то водоканал організує підвіз води. Тому директор водоканалу рекомендує вкладатися не у свердловину, а в ємності (наприклад, 250-літрові бочки), в яких може зберігатися запас води для ОСББ.

Андрій Лучик додав, що, зрештою, кожен сам має право вирішувати, як максимально убезпечити себе від можливих загроз, але це потрібно робити виважено і в рамках чинних норм і правил.

«Лучани налякані, тому власноруч намагаються вирішити свої проблеми. Тому з приводу водозабезпечення в місті потрібно проводити більш ретельну інформаційну роботу, щоб люди не хвилювалися і могли ухвалювати виважені рішення», – додав він.

 

Нагадаємо: у Луцьку модернізують станції підняття і підвищення тиску води для надійного водопостачання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 травня 2023
26 травня 2023
10:40
25 травня 2023
24 травня 2023