Поділитись:

Рівно 60 років від початку «Карибської кризи»: світ знову на порозі ядерної війни

Неділя, 16 жовтня 2022, 17:43

Рівно 60 років тому, 16 жовтня 1962 року, розпочалася Карибська криза – момент найбільшого загострення у Холодній війні. Тоді світу загрожувала ядерна війна, яку вдалося відвернути. Сьогодні ця загроза знову актуальна.

Центр стратегічних комунікацій проаналізував схожості та відмінності тривожних жовтнів 1962 і 2022 років.

Путінський режим більш впевнений у безкарності, адже погрожує Україні, яка не є ядерною державою і не може завдати нищівного удару у відповідь.

Натомість у 1962 запобіжником була перспектива гарантованого взаємного знищення. Зараз же достеменно невідомо, наскільки серйозною буде міжнародна реакція.

На відміну від Хрущова, диктатор путін заплямував себе страшними злочинами.

Тому єдиний шанс уникнути відповідальності за них – це триматися за владу і підвищувати ставки.

Неадекватність путіна – на виду у всього світу, а інформація про катастрофічні наслідки ядерної війни сьогодні краще засвоєна та усвідомлена, зокрема, і у самій рф.

Тому ймовірність того, що фатальний наказ не виконають, є доволі високою.

Ці фактори дають підстави й для більших тривог, і для більших надій. Але достеменно відомо одне: українці повинні й далі боронити та визволяти свою землю від агресора. Адже найгірше, що може трапитися для нас – це поразка.

Нагадаємо, що секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що війна для росії вийшла на стадію стратегічного цугцвангу – кожен хід погіршує ситуацію і наближує до фіналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів