Поділитись:

У Греції археологи розкопали легендарний храм Посейдона (фото)

Неділя, 16 жовтня 2022, 02:18
У Греції археологи розкопали легендарний храм Посейдона (фото)

У Греції археологічна місія, метою якої є пошук легендарного храму Посейдона Самоського, оголосила про важливу знахідку: дослідникам вдалося розкопати руїни величезної будівлі на місці, описаному в давніх писемних джерелах.

Згідно з інформацією, міжнародна дослідницька група археологів проводить розкопки у стародавньому місті Самікумі. Це був помітний мегаполіс у середні та пізні періоди існування Еллади. Він знаходився на Пелопоннесі, на пагорбі Клейді, неподалік сучасного містечка Като-Саміко, інформує UAINFO.org з посиланням на Oxu.az.

Місце для розкопок вибрали невипадково. Саме його, як вважають експерти, описав знаменитий історик Страбон у своїй "Географії". Це найповніший опис розташування храму, який у свої часи був одним з найшанованіших у світі еллінізму. Ідея знайти його виникла у 2017 році, коли вперше на околицях Самікума було проведено геофізичні дослідження. Радарна зйомка проводилася й у наступні роки, але лише у 2022-му археологи розпочали польові роботи.

У Греції археологи розкопали легендарний храм Посейдона (фото) 

У ході розкопок вони виявили будівлю, що має традиційну для античного храму форму. Вона розташована в передгір'ї неподалік самого міста. Вже розкопано фундамент, за параметрами якого вчені вирахували розміри самого храму. Його ширина становила 9,4 м, а довжина досягала 28 м.

Археологам вдалося розкопати так званий «пронаос» – архітектурний елемент, типовий для грецьких храмів. Також вони виявили дві храмові кімнати, замощені щільним шаром плитки.

Крім того, під час розкопок було знайдено мармурову чашу, зазвичай пов'язану з культовим використанням, та фрагменти даху, що відноситься до архаїчного періоду.

Експерти вважають, що знайдена будівля і є загублений храм Посейдона Самоського. Однак достовірно підтвердити це припущення допоможуть лише подальші розкопки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів