Поділитись:

У Луцьку підтримали полонену з Рівненщини, якій скоро час народжувати

Неділя, 18 вересня 2022, 14:26

Вагітні жінки, молоді мами, лікарі та інші небайдужі зібрались у Луцьку на підтримку вагітної військовополоненої Мар’яни Мамонової.

Про це пише ІА «Волинські новини».

Благодійний захід відбувся 17 вересня під стінами Замку Любарта у закладі «Корона Вітовта».

Мар’яна Мамонова – військовий медик родом із Рівненщини. Війна застала дівчину в Маріуполі. Вона щойно дізналась про вагітність, але попри свій особливий стан рятувала життя усіх, хто переховувався разом із нею від обстрілів у металургійному заводі імені Ілліча.

На початку квітня всіх, хто був на заводі, захопили в полон кадировці. Про те, що Мар’яна також в руках окупанта, її рідні дізналися з поширеного ними відео. Як розповіла сестра Мар’яни Анна, ось уже шостий місяць як дівчина перебуває в полоні. Рідні ні разу не спілкувалися з нею за весь цей час, все, що їм відомо, – зі слів обмінених полонених, які перебували разом із Мар’яною.

За попередніми підрахунками Мар’яні народжувати вже в кінці вересня і всі близькі щиро вірять, що вона народить вдома, а не в колонії Оленівки. Саме тому родина дівчини проводить флешмоби у багатьох містах України та світу, аби історію Мар’яни почуло якомога більше людей.

Захід у Луцьку проходив під гаслом «Народжуй вільно!» Як зазначила одна з організаторок, учасниця ГО «Елеос-Волинь», сертифікована доула та інструктор з підготовки до пологів Наталія Райниш, ніхто так гостро, як мама або майбутня мама, не зможе відчути і зрозуміти усю гіркоту і біль ситуації, в яку потрапила Мар’яна Мамонова. Мабуть, тому темою розмови з гостями Наталія обрала страх і біль у пологах і розповіла, як перетворювати біль із ворога на друга і помічника. Іншу, не менш важливу та актуальну тему, підняла сертифікована доула та мама чотирьох дітей Наталія Бохонко. Вона розповіла гостям заходу про цінність та унікальність грудного вигодовування. За словами спікерки, навіть в умовах війни, у підвалах та сховищах, тільки завдяки грудному вигодовуванню жінки рятували життя і своїм, і чужим дітям.

Психолог, перинатальний консультант та арттерапевт Катерина Мудроха розповіла гостям про особливості адаптації в ролі мами, про те, що з народженням дитини не варто забувати піклуватись про себе, адже у щасливої та здорової матері буде щаслива і спокійна дитина, а з ними і вся родина навколо.

На завершення благодійного заходу усі учасниці отримали цікаві та корисні подарунки від спонсорів.

«Я вірю, що те, що не під силу людям, під силу Богу і наша зустріч стане ще одним кроком на шляху до звільнення Мар’яни!», – наголосила Наталія Райниш.

Усіх небайдужих закликають долучатись до флешмобу на підтримку Мар’яни Мамонової, публікуючи фото своєї вагітності з хештегами #народжуйвільно, #чекаємомарянувдома, #save_pregnant, #freemamonova, аби якомога більше людей почули історію дівчини, аби підтримати її родину та аби вона якнайшвидше опинилась вдома і вільно народила свою дитину.

 

 

 

Іванна КУРИЛО

Фото Людмили ГЕРАСИМЮК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 грудня 2022
04 грудня 2022
28 листопада 2022
27 листопада 2022
25 листопада 2022
12:17
23 листопада 2022
22 листопада 2022
21 листопада 2022
20 листопада 2022
19 листопада 2022