Поділитись:

У Луцьку підтримали полонену з Рівненщини, якій скоро час народжувати

Неділя, 18 вересня 2022, 14:26

Вагітні жінки, молоді мами, лікарі та інші небайдужі зібрались у Луцьку на підтримку вагітної військовополоненої Мар’яни Мамонової.

Про це пише ІА «Волинські новини».

Благодійний захід відбувся 17 вересня під стінами Замку Любарта у закладі «Корона Вітовта».

Мар’яна Мамонова – військовий медик родом із Рівненщини. Війна застала дівчину в Маріуполі. Вона щойно дізналась про вагітність, але попри свій особливий стан рятувала життя усіх, хто переховувався разом із нею від обстрілів у металургійному заводі імені Ілліча.

На початку квітня всіх, хто був на заводі, захопили в полон кадировці. Про те, що Мар’яна також в руках окупанта, її рідні дізналися з поширеного ними відео. Як розповіла сестра Мар’яни Анна, ось уже шостий місяць як дівчина перебуває в полоні. Рідні ні разу не спілкувалися з нею за весь цей час, все, що їм відомо, – зі слів обмінених полонених, які перебували разом із Мар’яною.

За попередніми підрахунками Мар’яні народжувати вже в кінці вересня і всі близькі щиро вірять, що вона народить вдома, а не в колонії Оленівки. Саме тому родина дівчини проводить флешмоби у багатьох містах України та світу, аби історію Мар’яни почуло якомога більше людей.

Захід у Луцьку проходив під гаслом «Народжуй вільно!» Як зазначила одна з організаторок, учасниця ГО «Елеос-Волинь», сертифікована доула та інструктор з підготовки до пологів Наталія Райниш, ніхто так гостро, як мама або майбутня мама, не зможе відчути і зрозуміти усю гіркоту і біль ситуації, в яку потрапила Мар’яна Мамонова. Мабуть, тому темою розмови з гостями Наталія обрала страх і біль у пологах і розповіла, як перетворювати біль із ворога на друга і помічника. Іншу, не менш важливу та актуальну тему, підняла сертифікована доула та мама чотирьох дітей Наталія Бохонко. Вона розповіла гостям заходу про цінність та унікальність грудного вигодовування. За словами спікерки, навіть в умовах війни, у підвалах та сховищах, тільки завдяки грудному вигодовуванню жінки рятували життя і своїм, і чужим дітям.

Психолог, перинатальний консультант та арттерапевт Катерина Мудроха розповіла гостям про особливості адаптації в ролі мами, про те, що з народженням дитини не варто забувати піклуватись про себе, адже у щасливої та здорової матері буде щаслива і спокійна дитина, а з ними і вся родина навколо.

На завершення благодійного заходу усі учасниці отримали цікаві та корисні подарунки від спонсорів.

«Я вірю, що те, що не під силу людям, під силу Богу і наша зустріч стане ще одним кроком на шляху до звільнення Мар’яни!», – наголосила Наталія Райниш.

Усіх небайдужих закликають долучатись до флешмобу на підтримку Мар’яни Мамонової, публікуючи фото своєї вагітності з хештегами #народжуйвільно, #чекаємомарянувдома, #save_pregnant, #freemamonova, аби якомога більше людей почули історію дівчини, аби підтримати її родину та аби вона якнайшвидше опинилась вдома і вільно народила свою дитину.

 

 

 

Іванна КУРИЛО

Фото Людмили ГЕРАСИМЮК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 листопада 2023
07 листопада 2023
23 жовтня 2023
13 жовтня 2023
12 жовтня 2023
10 жовтня 2023
02 жовтня 2023
25 вересня 2023
01 вересня 2023
29 серпня 2023